Öğrencilerin beklentilerini karşılamak bir zorunluluk

Öğrencilerin beklentilerini karşılamak bir zorunluluk

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından düzenlenen Felsefe Toplantılarında bir sunum yapan Araştırma Görevlisi Ebru Güner, son yıllarda diğer sektörler açısından geliştirilen pazarlama uygulamalarının ve kavramlarının, yüksek eğitime de aktarılabileceği konusunda önemli bir farkındalık gelişmeye başladığını söyledi.
 
“Eğitim Hizmeti Deneyimlerinin Fotoğrafa Dayalı Öykülemelerle İncelenmesi” başlıklı sunumda, üniversitelerin, ihtiyaçları ve beklentileri karşılayarak öğrencileri çekebileceğini kaydeden Güner, öğrenciler için önemli olanları belirlemenin ve sunmanın üniversiteler açısından bir zorunluluk haline geldiğini belirtti. Yüksek eğitimin giderek bir hizmet sektörü ve öğrenci beklentilerinin karşılanmaya çalışıldığı bir alana dönüştüğüne de dikkat çeken Ebru Güner, “Tüketici beklentilerindeki değişim ve dönüşümün bir sonucu olarak, tüketicilere anılmaya değer deneyimler yaşatabilme durumu giderek hizmet işletmeleri açısından daha yaşamsal bir nitelik kazanmaktadır. Bu noktada müşteri deneyim yönetimi önemli bir araştırma alanı olarak öne çıkmaktadır. Yükseköğretimdeki gelişmeler de dikkate alındığında, -eğitim hizmeti bağlamında- üniversite öğrencilerinin üniversiteyle ilişkili yaşadıkları deneyimleri ve ayrıntıları belirlemek önemli hale gelecektir” dedi. 
 
102’ncisi gerçekleştirilen Felsefe Toplantısını akademisyenler ve öğrenciler takip ederken, Güner, sunumunun ardından soruları cevaplandırdı. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı