Öğrencilerin gözünden

Öğrencilerin gözünden

GELECEĞİN GAZETECİLERİ ‘SONBAHAR’DA FOTOĞRAF’ TEMASIYLA KÜLTÜR PARK’DA ÇEKİM YAPTI 

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü öğrencileri, sonbahar konulu fotoğraf çekimi için Kültür Park’ı tercih etti.
Gazetecilik 2’inci sınıf öğrencileri, Temel Fotoğrafçılık dersi kapsamında sonbahar konulu fotoğraf çekimi için Kültür Park içerisinde uygulama yaptı.
Öğretim Görevlisi Oğuzhan Demiray nezaretinde Kültür Park’ta fotoğraf çekimi yapan öğrenciler, alan derinliği, kompozisyon, İSO, diyafram ve enstantane değerlerinin ayarlanması ve uygulanması konularında çalıştı.  
Kültür Park’ın eşsiz son bahar manzaraları da öğrencilerin kadrajlarına yansıdı.
Öğr. Gör. Demiray, temel fotoğrafçılık dersini Gazetecilik 2’inci sınıf öğrencilerine uygulamalı olarak anlattı.
Bazı derslerin teorikte kalmaması gerektiğini ifade eden Demiray, sahaya çıkmanın ve bilgilerin pratiğe dökülmesinin önemine vurgu yaptı.
Kültür Park’ta uygulamalı gerçekleştirilen derste; objelerin kadraja yerleştirilerek kompozisyon oluşturulması, İSO dengesinin ve ışığın kontrolünün en iyi şekilde sağlanması, hareket halendeki bir cismi iyi bir şekilde yakalamak içinde enstantane değerlerinin yükseltilmesi, diyafram ayarları ile fotoğraftaki netlik ve FLU bölümlerin ayarlanması, alan derinliği oluşturulması hakkında bilgiler verildi. Dilara ÇİFTCİ’nin haberi

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı