​‘Öğretmenler büyük bir emeğin ve hayatın öznesidir ‘

​‘Öğretmenler büyük bir emeğin ve hayatın öznesidir ‘

Aksaray Üniversitesi (ASÜ)Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, öğretmenlerin bireylerin ve dolayısıyla toplumların hayatına tesir eden şahsiyetler olduğunu söyledi.
Şahin, Öğretmenler Günü’nü yazılı bir basın açıklamasıyla kutladı. Anaokulundan itibaren, erken yaşlarda bireylerin hayatına giren öğretmenlerin, her şeyden önce büyük bir emeği temsil ettiklerini ve bu emekleriyle bireylerin tüm hayatlarına tesir ettiklerini ifade eden ASÜ Rektörü Şahin, öğretmenlerin sadece eğitim-öğretim faaliyetlerinin bir parçası değil, aynı zamanda emeğin, hayatın ve nesillerin inşasının özneleri olduğunu vurguladı. Kişiliğin şekillenmesi, hayatın anlamlandırılması, yeteneklerin keşfedilerek geliştirilmesi ve bireylerin bilgiyle donatılmasının, eğitim-öğretim faaliyetleriyle sınırlandırılamayacak kadar değerli olduğunu kaydeden Prof. Şahin, “Öğretmenler sadece okul sıralarındaki eğitim hayatımıza değil, hayatımızın her alanına tesir eden şahsiyetlerdir. Toplumların kazanımlarının temelinde öğretmenlerin emekleri vardır. Müreffeh yarınlar eğitimle, eğitim de öğretmenlerimizle sağlanabilir” dedi. ASÜ olarak, çağı bilen, kadim köklerine ve geleneklerine bağlı, teknolojiye hâkim, yenilikçi ve irfan sahibi öğretmenler yetiştirmeye gayret ettiklerini ve yeni nesillerin istikballerine katkı sunmaya çalıştıklarını da söyleyen Şahin, bu manadaki çalışmalara titizlikle devam ettiklerini vurguladı.
Şahin, mesajını şu sözlerle tamamladı: “Bizlere emek veren tüm öğretmenlerimize sevgi, saygı ve hürmetlerimizi iletiyor, günlerini kutluyor, mutlu, sağlıklı ve esenlikler içinde bir hayat diliyoruz. Ebediyete irtihal eden öğretmenlerimizi de dua ve minnetle anıyoruz.” (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı