Okçuluk projesine AHİKA’dan destek

Okçuluk projesine AHİKA’dan destek

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Ahiler Kalkınma Ajansı’nın (AHİKA), ihtisaslaşma kapsamında hazırlanan “Okçuluk Sporunda Kullanılan Olimpik Yay Geliştirilmesi, İmalatı, Sertifikasyonu ve Pazarlaması” başlıklı projeyi destekleme kararı aldığını söyledi.
 
ASÜ Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma Koordinatörlüğü’nün hazırladığıproje kapsamında, profesyonel okçuluk malzemelerinden birisi olan olimpik yayın tasarımı, özgün prototip modellerin geliştirilmesi, sertifikalandırılması, Aksaray’da üretilmesi ve katma değeri yüksek bir şekilde hem ülke içinde,hem de ülke dışında pazarlanması konularında fizibilite raporu hazırlanacak. İlgili raporda tesisin yatırım maliyeti belirlenecek ve işletme sürecine dair gelir-gider çalışmaları yapılacak. Spor ve sağlığın kesiştiği alanda üretilecek projelerin şehir için yeni bir ufuk olacağını belirten ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, “Amacımız Aksaray’ı ve Üniversitemizi bu alanda bir cazibe merkezi haline getirmektir. İhtisaslaşma, gerek organizasyon çeşitliliğinin sağlanması, gerek üretim alanlarının oluşması, gerekse ekonomik ve sosyal çıktılarıyla, şehrimizi ve Üniversitemizi bir faz daha yukarıya taşımaktadır” dedi.
 
Şahin, AHİKA’dan destek almaya hak kazanan projede emeği geçenlere teşekkür etti ve çalışmanın tüm şehre, bölgeye hayırlar getirmesini diledi. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı