‘Okul Dışarıda Günü’nde renkli görüntüler oluştu

‘Okul Dışarıda Günü’nde  renkli görüntüler oluştu


Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tüm okul öncesi eğitim kurumlarına, "Okul Dışarıda Günü" ve "Dünya Oyun Oynama Günü" etkinlikleri kapsamında sınıflarını açık havaya taşıyıp dersleri oyun oynayarak işlemeleri çağrısında bulundu.


Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tüm okul öncesi eğitim kurumlarına, "Okul Dışarıda Günü" ve "Dünya Oyun Oynama Günü" etkinlikleri kapsamında sınıflarını açık havaya taşıyıp dersleri oyun oynayarak işlemeleri çağrısında bulundu.
Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünden, oyunun ve açık havanın çocuğun hayatındaki önemine dikkat çekmek, çocuklar, eğitimciler, aileler ve toplumda olumlu farkındalık oluşturmak ve oyunun çocukların en doğal hakkı olduğu vurgusunu yapmak amacıyla 23-29 Mayıs'ta resmi ve özel tüm okul öncesi eğitim kurumlarında bir dizi etkinlik yapılması için illere yazı gönderildi.
Aileleri de sürece dahil etmek ve oyunun özellikle de dışarıda oyunun önemi konusunda bilinç oluşturmak için sadece çocuklar değil, ailelerin de okullardaki etkinliklerde aktif rol alacağı veya sadece ailelerin oynayıp çocukların izleyeceği oyunların oynanması önerildi.
23 Mayıs'ta Aksaray’da da "Okul Dışarıda Günü" kapsamında açık havada oynama ve öğrenme etkinliği düzenlendi. Mehmet Timur Sarrafoğlu İlkokulu öğrencileri okul bahçesinde oyunun ve açık havanın tadını çıkardı. Oyunun çocuğun hayatındaki önemine vurgu yapmak, toplumda olumlu farkındalık oluşturmak için aynı anda oyunlar oynayan çocuklar neşeli bir etkinlik geçirdi.
Mehmet Timur Sarrafoğlu anasınıfı öğretmeni Kübra Kaydırak, ”Bu gün yaklaşık bin 500 öğrencimizle okul bahçesinde erik dalı, damat halayı gibi oyunlar oynadık. Bugün okul dışarıda gününü kutladık. Tüm okulumuz okul bahçesinde on parmağımda yedi sanat projesi kapsamında dans ettik. Açık havada öğrenmeyi, oyun oynamayı kutlamak ve ilham vermek için yapılan küresel bir kampanya. Bu gün dünyanın dört bir tarafında binlerce okul sınıflarını dışarıya taşıyor.” dedi. Foto-Haber: Dilara ARSLANGEDİKLİ
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı