Ölçü aleti kullanıcılarına uyarı

Ölçü aleti kullanıcılarına uyarı

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Refik Tezcan: ölçü aleti kullanıcılarına uyarılarda bulundu. Tezcan:  “İl Müdürlüğümüzce muayeneleri yapılan Akaryakıt ve LPG sayaçları, CNG sayaçları, Akaryakıt Hacim Ölçek kapları, Lastiklerin hava basınç ölçümünde kullanılan cihazlar, hassas kütle ölçüleri, 5 kilogram dan yukarı kütle ölçüleri, demiryolu yük ve sarnıç vagonları, maksimum kapasitesi 2000 kilogram üzerinde olan otomatik olmayan tartı aletleri ile aks kantarlarının periyodik, stok ve ilk muayene işlemleri 1.1.2020 tarihinden itibaren Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından yapılacak olup, bahse konu ölçü aletlerine ilişkin muayene başvurularının Müdürlüğümüz yerine TSE’ye yapılması gerekmektedir. Bu çerçevede TSE tarafından söz konusu ölçü aletlerine ilişkin başvurular https://basvuruportal.tse.org.tr  adresli başvuru portalı üzerinden elektronik ortamda alınacak olup, muayene ücretleri ise başvuru esnasında kredi kartından veya havale yolu ile ödenebilecektir. Ölçü aleti kullanıcılarının cezai duruma düşmemeleri için2020 yılında periyodik muayene süreleri gelen ölçü aletlerinin periyodik muayene müracaatlarını 1.1.2020–29.02.2020 tarihleri arasında TSE’ye yapmaları gerekmektedir” dedi. (Haber Merkezi)
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı