Öncelikli sorunlar masaya yatırıldı

Öncelikli sorunlar masaya yatırıldı

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Aksaray Ticaret Borsası (ATB)'nın Meclis Üyeleri düzenlenen müşterek toplantıda sorunları masaya yatırdı.

Özel bir otelde gerçekleştirilen toplantıda Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ile Aksaray Ticaret Borsasının Meclis üyeleri bir araya geldi. Toplantıda Aksaray'ın geleceğine yönelik kararlar alınırken İPARD ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme proje sayılarının düşüklüğü, tarımsal sulama konusunda dış havzalardan su getirilmesi, kentsel dönüşüm ve imar planının revize edilmesi, kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan idarecilerin aktif bir şekilde çalışmalarını yapması ve bürokrasinin hızlanması konuları değerlendirildi. Şehrin yoğun trafikten kaynaklanan park sorunu, şehrin turizm noktasında ki eksikliği ve tanıtımın yetersizliği, çocukların kötü alışkanlıklardan uzaklaştırılarak sportif faaliyetlere yönlendirilmesi, OSB'de 3. genişleme alanının alt yapı sorununun biran önce bitirilmesi, demiryolunun Aksaray için elzem hale gelmesi gibi birçok sorun ve sıkıntıları da masaya yatırılarak çözüm önerileri konusunda istişarelerde bulunuldu.
Bundan sonraki süre zarfında susmak yerine sorunları dile getirilmesi noktasında ortak görüş alan ATSO ve Ticaret Borsası Meclis Üyeleri, başta siyasetçiler olmak üzere şehrin tüm idarecilerine seslenerek Aksaray için ortak akla davet ettiler. Meclis Üyeleri toplantıda aldıkları karar gereği en kısa zaman zarfında şehrin idarecileri ile bir araya gelerek bu sorunları konuşacaklarını ve artık Aksaray’ın yürümeye değil koşmaya ihtiyacı olduğunu ifade ettiler. ATSO Meclis Başkanı Fatih Tekin, Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Nurettin Yapılcan, Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Özkök ve Meclis Üyeleri toplantıya katılım gösterdi. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon