‘Ortak Eğitim’ projesi ile sektöre nitelikli elemanlar kazandırılacak

‘Ortak Eğitim’ projesi ile sektöre nitelikli elemanlar kazandırılacak

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin beraberinde İletişim Fakültesi Dekanı Dekan Prof. Dr. Nezahat Altuntaş Duman, Dr. Öğr. Üyesi Selahattin Çavuş ve Öğr. Gör. Muhammet Gümüşsoy ile birlikte gazetemizi ziyaret etti.

Ziyaretlerinde Yazı İşleri Müdürü Dilara Arslangedikli, Anadolu Ajansı (AA) Aksaray Muhabiri Oğuzhan Demiray, Demirören Haber Ajansı (DHA) Aksaray Muhabiri Erkan Altuntaş ve gazete personeli ile bir araya gelen Rektör Şahin; İletişim Fakültesi ve Basın Sektörü iş birliğinde planladıkları ‘Ortak Eğitim’ konusunda bilgiler verdi.    
Şahin; “Öğrencilerimiz, mezuniyet öncesinde, bir yıl boyunca doğrudan sektörde çalışacak. Bu sayede öğrencimiz hem çalışma hayatının nasıl ilerlediğini yerinde görecek, hem de derslerdeki akademik bilgiyle reel sektördeki uygulamaları pekiştirebilecek. Projemiz sektör temsilcileri ve işverenler açısından da önem arz ediyor. Onlar da çalışacak personel seçiminde kişileri önceden görme, tanıma ve yeteneklerini belirleme imkânına sahip olabilecekler. Toplamda, hayatla üniversite arasında ortak bir alan oluşturabileceğiz. Bunun alt yapısını oluşturduk ve Mühendislik Fakültemiz bünyesinde hayata geçirdik. Bunu daha farklı alanlara yaymak noktasında da çalışmalarımız devam ediyor. İletişim Fakültesi bünyesinde de çalışmalara başladık. Aksaray’da basın sektörüne katkı sunmak ve Gazetecilik bölümünde mezun edeceğimiz öğrencileri sahaya kazandırmak adına bu önemli çalışmayı da hayata geçireceğiz. Derslerinde belirlenen başarı kriterlerini sağlayan öğrencilerimiz son sınıfta doğrudan sahada olacaklar. Aksaray’da hizmet veren basın sektörü temsilcileri ile bir araya gelerek projemizi anlatacağız.”dedi. 
Uygulamayı planladıkları “Ortak Eğitim” projesinin içeriğini anlatan Dekan Prof. Dr. Nezahat Altuntaş Duman; ‘Öğrencimiz son yılında ‘şayet başarılıysa’ okula hiç gelmeden, protokol imzaladığımız bir iş yerinde, 28 hafta süren eğitim yılı boyunca çalışacak. Bir ortak eğitim öğrencisi stajyer öğrenciden çok farklıdır. Ortak eğitim öğrencisi iş ciddiyetinden devamsızlığa, iş yeri kurallarına uyumdan kendini geliştirmeye kadar pek çok alandan sorumlu olacak. Aktif olarak o iş yerinde çalışmış olacak ve iş yerindeki başarısı okul başarısını da etkileyecek. Hem sektörde nitelikli eleman temini hem de mezunlara yönelik istihdam konusunda önemli bir çark oluşturulacak.” diye konuştu.
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon