Ortak eğitim, öğrencilerin kariyerlerine katkı sunuyor

Ortak eğitim, öğrencilerin kariyerlerine katkı sunuyor

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, teori ve pratiği bir arada sunan Ortak Eğitim Programının hem öğrenciler, hem de işverenler açısından çok önemli bir fırsat olduğunu söyledi.
ASÜ Yönetici Adayları Topluluğu ve ASÜ İşletme Topluluğunun birlikte organize ettiği “Kariyer Günleri” etkinliğinin ikincisinde konuşan Rektör Şahin, Ortak Eğitim Programında ASÜ’ nün bir marka haline geldiğini vurguladı. Kısa zaman önce Cumhurbaşkanlığı’na bağlı İnsan Kaynakları Ofisi’nin kurulduğunu, bu birimin, Türkiye’nin insan kaynakları portföyünü çıkarmak ve mezunlarla işverenler arasında bir köprü kurmak amacıyla çalışmalar yaptığını anımsatan Şahin, ASÜ’de gerçekleştirilen Ortak Eğitim Programının da aynı amaçla işlediğini belirtti.
‘İLK YILIMIZDA 135 ÖĞRENCİ ORTAK
EĞİTİM PROGRAMINA DEVAM ETTİ’
Üniversitelerin, doğası gereği mezun verdiğini, ancak tek hedefin mezun vermek olmadığını ileten Prof. Şahin, “Mezunların ne kadarı iş bulabiliyor, ne iş yapıyor, ne kadar sürede iş bulabiliyor, girdiği iş mezuniyet alanı ile alakalı mı, ne kadar kazanıyor? Bunlar gibi soruların cevaplarını bilmek, yapılan çalışmaların verimini anlamak ve yönünü belirlemek açısından çok değerli” dedi. Ortak Eğitim Programı ile bu soruların cevaplarını net olarak görebildiklerine dikkat çeken ASÜ Rektörü, şöyle devam etti: “İlk yılımızda 135 öğrenci Ortak Eğitim Programına devam etti ve bu öğrencilerin 96’sı sene sonunda, çalıştığı firmada işe başladı. Bu durum hem öğrenci, hem de işveren açısından çok önemli. Öğrenci için iş bulma, işveren için de performansına şahit olduğu personeli seçebilme fırsatı vermektedir. Mühendislik Fakültesi ile başladığımız çalışmayı, okul ve bölüm bazında yaygınlaştırmaya gayret ediyoruz…”
İki bölümden oluşan etkinlikte, açılış konuşmasının ardından sunumlar yapıldı. “MarkAksaray” isimli ilk bölümde Colin’s Eroğlu İnsan Kaynakları Müdürü Gülem Özçelik, Beyhan Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Veli Özbay ve IMER Pazarlama ve Lojistik Müdürü Atilla Gemici, kariyer planlamaları hususunda öğrencileri bilgilendirdi. “Kariyer Yolculuğu” isimli ikinci bölümde ise İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan, Piksel Akademi Kurucuları Emrah Kozan ve Raifhan Aydın ile YouTuber Mert Kuşkapan öğrencilerle buluştu. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı