Ortak proje için bir araya geldiler

Ortak proje için bir araya geldiler

KÜÇÜK SÜT İŞLETMESİNİN KORUNMASI VE SÜT DESTEKLERİNDEN YARARLANDIRILMASI İÇİN İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Borsa, Tarım İl Müdürlüğü ve Süt Üreticileri Platformu ortak proje için bir araya geldiler.
Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök, Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Saklav, Aksaray Merkez Süt Birliği Başkanı Esat Zengin, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birlik Başkanı Mahmut Aktürk, ve Aksaray ili Süt Üreticileri Platformu ile küçük ve orta sınıf süt işletmesinin korunması ve süt desteklerinden yararlandırılması için ihtiyaç olan süt analiz cihazının ve laboratuarının hizmet vermesi konusunda birlikler tarafından gelen talepler doğrultusunda, istişare toplantısı gerçekleştirildi.
Aksaray Ticaret Borsası toplantı salonunda gerçekleştirilen istişare toplantısında, borsanın bünyesinde bulunan laboratuarın gezilmesinin ardından; tarım müdürlüğünün bakanlık sürecini takip etmesi, Süt Birliklerinin üreticilerinden aldığı dilekçeleri işleme alması, Aksaray Ticaret Borsası tarafından da süt analiz cihazı alarak ve laboratuvar konusunda altyapı oluşturulması ve başlanması kararı alındı. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı