Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Sempozyumu başladı

Ortaöğretim Kurumları  Öğrenci Sempozyumu başladı

Aksaray Valiliği öncülüğünde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesi tarafından organize edilen, ‘Dijital Çağda Sosyal Medya Kullanımı ve İnternet Bağımlılığı’ konulu Aksaray 1. Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Sempozyumu başladı.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu'nun 7 Aralık 2021 tarihinde Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesi ziyaretinde öğrencilerin 'Hep üst düzey yöneticiler konuşuyor biz dinliyoruz. Bizde fikirlerimizi, görüşlerimizi anlatmak istiyoruz. Biz konuşsak onlar dinlese' diyalogu ile başlayan, Vali Aydoğdu'nun öğrencileri tek tek dinlemesiyle devam ederken ortaya çıkan sempozyum fikri, yapılan hazırlık çalışmalarının ardından geniş katılımla iki gün sürecek önemli bir bilimsel programa dönüştü. Aralarında merkez ve merkeze bağlı ortaöğretim kurumları ve ilçe ortaöğretim kurumlarından 18 okulun katılımcı olduğu 21 farklı konuda bildirinin sunulacağı sempozyum kültür merkezinde başladı.

Sempozyuma Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Belediye Başkan Vekili Yakup Kadri Perek, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Aydemir, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, daire müdürleri ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Sempozyumda konuşan Vali Hamza Aydoğdu, “Dijital çağın getirdiği yeni sosyal hayat, insan ve teknolojinin yeni toplum oluşumundaki yeri ve duruşu gibi belirlenen birçok başlıkta gençlerin düşüncelerini aktarıyoruz. Gençler kimlik ve benlik kurgularında sosyal ağları bir araç olarak görüyorlar. Bilgiye erişim noktasında da sanal kaynakları temel referans olarak algılayan gençler, dijital çağın en önemli özneleri konumundadır. Çünkü bu gençler bizim sadece geleceğimiz değil, aynı zamanda bugünümüzdür. Onları önemsiyoruz” dedi.

Sempozyumda; sosyal medya ve dil, dijital dünyada ebeveyn olmak, sosyal medya da manevi değerler, yapay zeka ve insan duyguları gibi 21 farklı konuda bildirilerin sunulacağı ifade edildi. Sempozyumda ortaöğretim öğrencileri, belirlenen konu başlıkları altında sunum sunacak. Aksaray Üniversitesi Bilim Kurulu tarafından değerlendirilecek bildiriler Türkçe ve İngilizce kitap olarak basılacak. Foto-Haber: Ali FURAT

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası