Özel çocuklara güzel sanatlar eğitimi

Özel çocuklara güzel sanatlar eğitimi

Aksaray İHH Yetim Koordinasyon Merkezi renkli faaliyetlerle yetim çocukları ve gençlere hizmet vermeye başladı.
GÜZEL ORTAMLARDA ÖZEL İLGİ
Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şenol Korkmaz, kendi çocuklarının iyiliğine düşündükleri her şeyi yetim çocuklar için de uyguladıklarını belirterek, Aksaray'da yaşayan özel çocukları geleceğe en etkili şekilde hazırlamaya gayret ettiklerini ifade etti. Yetişkin ve genç gönüllüler rehberliğinde sürekli hareketliliği benimsediklerini vurgulayan Korkmaz, amaçlarının topluma iyi insanlar kazandırmak olduğunu söyledi.
Bilim Merkezi gezisi ile başlayıp, sinema etkinliği ile devam eden, son olarak sanat bilinci aşılamak amacıyla kozalak boyama etkinliğini gerçekleştirdiklerini belirten yetkililer özel çocukların kendilerini keşfetmelerine imkân ve ortam sunmaya devam edeceklerini sözlerine eklediler. 
Gönüllü ablalar eşliğinde Yetim Koordinasyon Merkezi(YKM)'de bir araya gelen çocukların kozalak boyama ile birlikte arkadaşları ile tanışıp, kaynaşarak sosyal kişiliklerinin gelişmesinin de amaçlandığı belirtildi.
‘GÜZEL SANATLARIN KÜÇÜK
YAŞTA AŞILANMASI GEREKİR’
Güzel ahlak ekseninde güzel sanatların çocuklara küçük yaşta aşılanmasının önemine değinen Aksaray İHH Başkanı Şenol Korkmaz, sanat bilinci olan bir insanın hayata bakışı ve insanlara muamelesinin oldukça zarif olduğu inancıyla bu tür etkinliklere devam edeceklerini ifade etti. Korkmaz, emeği geçen herkese teşekkür etti. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı