Özel çocuklara kurs imkânı

Özel çocuklara kurs imkânı

Aksaray Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi, özel eğitime gereksinim duyan çocuklara yönelik mesleki ve beceri kursları düzenliyor. Koordinasyon Merkezi bünyesinde açılan kurslara katılan özel çocuklar, takı tasarım kursu ile el becerileri ve yeteneklerini keşfediyor.
Özel çocukların sosyal ve toplumsal hayatta katılımlarını sağlamak, motivasyonlarını artırmak ve el becerisi kazandırmak için pek çok alanda çalışma yürüten Aksaray Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi, bu kez özel çocuklara yönelik mesleki ve beceri kursları düzenliyor. Özel çocuklara yönelik açılan kurslar arasında yer alan takı tasarım kursunda çeşitli yaş grubundaki bireylere eğitim veriliyor.
Belediye Başkanı Evren Dinçer, dezavantajlı bireylerin ihtiyaçlarını gidermeye yönelik birçok çalışma yürüttüklerini söyleyip “Engelli Koordinasyon Merkezimizde toplumumuzun bir parçası olan engelli ve özel bireylere yönelik çok yönlü çalışma gerçekleştiriyor. Koordinasyon merkezimiz aracılığı ile şehrimizde bulunan engelli kardeşlerimizin ihtiyacına cevap veriyoruz. Son olarak işitme engellilerle daha etkin iletişim kurulması için açtığımız işaret dili kursları yoğun ilgi gördü. Şimdide özel çocuklarımızın bilgi ve beceri kazanması için mesleki kurslar düzenliyoruz. Çalışmalarımız, toplumumuzun ihtiyaç ve beklentisine göre devam edecektir” ifadeleri kullandı.
Aksaray Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezinde özel çocuklara yönelik düzenlenen kurslarla ilgili kayıtların devam ettiği bildirildi. Bilgi almak isteyenlerin koordinasyon merkezine müracaat etmeleri gerekiyor. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı