‘Pandemi de sokak hayvanlarını unutmamalıyız’

‘Pandemi de sokak hayvanlarını unutmamalıyız’

Tüm Dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 pandemisinden insanlar kadar sokak hayvanları da etkileniyor. Kısıtlama günlerinde sokaklarda yiyecek içecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına sahip çıkılması bekleniyor. Veteriner hekimler, hayvanseverlere soğuk kış günlerinin yaşandığı  pandemi sürecinde sokak hayvanlarına bir kap mama bir kap su verilmesi konusunda çağrıda bulundu.
Veteriner Hekim Mehmet Eroğlu yaptığı açıklamada pandemi döneminde sokak hayvanlarının zor bir süreçten geçtiğini belirterek ; “Koronavirüs bütün insanlığı etkilediği gibi sokak hayvanlarını da  olumsuz bir yönde etkilemiş durumda . Onlara sessiz pandemi zedeler diyebiliriz. Salgın sürecinde kısıtlamaların olmasından dolayı yiyecek içecek bulmakta zorlanıyorlar.
Bir kap mama ile bir canlının
 hayatını kurtarabilirsiniz’
Pandemi de sokakta yaşayan hayvanların zorlu bir dönemden geçtiğine dikkat çeken Eroğlu “ Bazı bölgelerde “ her şeye rağmen” şanslı olduklarını kabul etsek bile bu zorlu süreçten hepsi etkilenmekte. Sokaklar, hayvanların yaşam  mücadelesi verdikleri alanlardır. Sokak hayvanlarının içerisinde bulunduğu bu durum pandemi döneminden önce zorlu koşullardaydı pandemi dönemindeyse çok daha çok daha zorlayıcı bir hale geldi. Hayvanların her biri kendini korumak , beslemek ve barınmak için mücadele ediyorlar. Bütün insanlar bu süreçte sokak hayvanlarına sahip çıkarak özelliklede beslenme konusunda yardım etmelidir. Bir kap mama ile bir canlının hayatını kurtarabilirsiniz.” ifadelerini kullandı.
“SOKAK HAYVANLARINA YAŞANILABİLİR
 ORTAM SAĞLAMALIYIZ”
Veteriner Hekim Mehmet Eroğlu; Bizler klinik olarak sokak hayvanlarına ve onlara sahip çıkan hayvanseverlere her türlü desteği sağlıyoruz. Bu zor süreçte sokak hayvanlarına yaşanılabilir ortam sağlamak için birlik olmalıyız. Mücadele konusunda ne kadar birlik olunursa onlarda o kadar mutlu olacaktır. Bütün hayvan severler bir bütün olup her bölgede , her cadde ve sokakta hayvanlara sahip çıkarak bir cana dokunabilir. Bizler onlara yardım ettikten sonraki minnetlerini, şükranlarını, sevinçlerini her daim yaşıyoruz.” şeklinde konuştu. Foto-Haber : Erdi ULUKAYA

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı