“Pandemi psikolojisinde aile”

“Pandemi psikolojisinde aile”

Uzman isimler pandeminin aileye etkilerini masaya yatırıyor.Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un teşrifleri ile düzenlenecek panelde, pandeminin aile özelinde toplum psikolojisine etkisi ele alınacak.
Kadın ve Demokrasi Derneği Konya Temsilciliği ile Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) iş birliğinde düzenlenen “Pandemi Psikolojisinde Aile” konulu panel, 8 Şubat’ta online olarak yapılacak.
Pandeminin aile özelinde toplum psikolojisine etkilerinin konuşulacağı panelin açılış oturumunda, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Saliha Okur Gümrükçüoğlu ve KADEM Konya Temsilcisi Aytül Dağ yer alacak.
Açılış oturumu linki: https://event.webinarjam.com/register/401/vy1z3bk2
Açılış konuşmalarının ardından birinci oturuma geçilecek ve “Pandemi Döneminde Özel ve Kamusal Alan Dengesi”, “Pandemi Dönemi Aile ve Ekonomik Eşitsizlikler” ile “Pandemi Döneminde Aileyi Dayanıklı Kılmak”, başlıkları altında ilk oturum gerçekleştirilecek.
NEÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Arslan moderatörlüğündeki ilk oturumda; Kadem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, İbni Haldun Üniversitesi Öğretim Üyesi Sosyolog Prof. Dr. Alev Erkilet ve Selçuk Üniversitesi Tıp fakültesi Dekanı Psikiyatrist Prof. Dr. Yavuz Selvi yer alacak.
İlk oturum linki:
https://event.webinarjam.com/register/404/7vnkofwx
Panelin ikinci oturumunda ise, “Pandemi Sürecinde Aile İçi İlişkilere Bakış”, “Pandeminin Kadın ve Aile İlişkileri Üzerindeki Etkileri” ve “Pandemide Aile Mahremiyetini Yeniden Düşünmek” başlıklarında katılımcıların görüşlerine yer verilecek.
Sosyolog-Dil Bilimci Nilüfer Cengiz moderatörlüğünde gerçekleşecek 2. oturumda; Kocaeli Milletvekili ve TBMM Çocuk Hakları Alt Komisyon Başkanı Radiye Sezer Katırcıoğlu, Bilim Kurulu Üyesi İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Veysel Bozkurt ile Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi İlahiyatçı Yazar Doç. Dr. Hülya Terzioğlu yer alacak.
İkinci oturum linki: https://event.webinarjam.com/register/405/4v6r3fqk
Panel, www.erbakan.edu.tr ve www.kadem.org.tr adreslerinden ve her iki kurumun sosyal medya hesaplarından verilecek linklerden de takip edilebilecek. (Haber Bülteni)
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı