​Polis adaylarının mezuniyet sevinci

​Polis adaylarının mezuniyet sevinci

Aksaray Şehit Önder Güzel Polis Eğitim Merkezi'nden (POMEM) mezun olan 391 polis adayı için tören düzenlendi. POMEM eğitim alanında 26. dönem mezunları için düzenlenen törende saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.
Törende konuşan İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy; Türkiye’nin çok zor bir coğrafyada olduğunu, bütün dünyanın gözünün üzerinde olduğu, emellerinin ve planlarının hiç bitmediği bir coğrafyada olduğunu söyledi.
Ersoy; Anadolu’ya adım atılan 1071 yılından bu yana hep var olma, tehdit ve tehlikelere karşı uyanık olma mücadelesi verildiğini ifade etti. 
‘ARTIK GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE VAR’
Burada devlet olmanın, millet olarak bu toprakları vatan tutmak ve binlerce yıldır ayakta kalabilmesini sağlamanın kolay bir iş olmadığına dikkat çeken Ersoy; “Burada var olmak fedakarlık ister, özgüven ister, mücadele ister, azim ister. Dün olduğu gibi bu günde yarında emperyalizm ve onun karanlık emellerine alet olanlar her zaman birliğimize, bütünlüğümüze, huzurumuza vatanımıza kast etmeye çalışacaklardır. Zaman zaman sağ sol diyecekler, zaman zaman PKK diyecekler, zaman zaman FETÖ diyecekler. Ama ihanetin kendisi de destekçisi de özü de hep aynı olacak. Kardeşliğimizi ve birliğimiz bozmaya yönelik tüm saldırılara rağmen bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bir arada ve bu topraklarda bu vatanda yaşamaya devam edeceğiz. Bu gün çok daha güçlü bir ülkenin mensuplarıyız.  Kendi kararını veren, özgüvenli, kimseden icazet almayan başarılı ve güçlü bir yönetimiyle, yerli ve milli silahlarıyla sanayisiyle, çok daha sağlam bir Türkiye var” dedi. 
‘CANLARIMIZ SİZE EMANET’
Bu gün polisliğe adım atan mezunlara devletin bekası, milletin birlik ve beraberliği, vatan bütünlüğüne kast eden her türlü ihanete ve şer odaklarına karşı güçlerine kanunlardan alarak, sağlam bir iradeyle mücadele edeceklerinden hiç şüphelerinin olmadığını belirtti.
Ersoy; sözlerini şöyle sürdürdü; “Ülkemizin her köşesine güvenlik güçlerimiz hakimdir. Her noktasında bütün asaletiyle devletimiz vardır. Coğrafyamızda yaşanan bütün olumsuzluklara rağmen ülkemiz elhamdülillah dünyanın en huzurlu en güvenli ülkelerinden biridir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde dimdik yoluna devam etmektedir. Bugünden itibaren siz sadece bir iş sahibi olmadınız çok şerefli bir ailenin mensubu olduğunuz. Sokaklarımız huzurumuzu canımızı malımızı namusumuzu emanet alacaksınız. Vereceğiniz güvenle milletimiz bu ülkenin vatandaşı olmanın haklı güvenini yaşayacak.”
‘POLİSLİK FEDAKARLIKTIR’
Polislik mesleğin zor ve büyük fedakarlıklar isteyen bir meslek olduğunu aktaran Vali Hamza Aydoğdu; “Başlamak üzere olduğunuz bu kutsal meslek, sizlere kolaylıklar ya da zenginlikler bahşetmeyecek. Yorulacaksınız, üşüyeceksiniz, uykusuz kalacaksınız. Hatta, kendi çocuklarınızın büyüdüğünü bile fark edemeyeceksiniz.  Ancak, bu meslek bizlere, onurlu bir gelecek ve şerefli bir hazine verecek. Gaffar Okkan, Fethi Sekin, Önder Güzel’lerin üniformalarını giyeceksiniz. Bu büyük şeref ve onur, milletimizin duasıyla birlikte, sizlere güç ve cesaret verecek” dedi.
‘BİZ BÜYÜK BİR ÜLKEYİZ’
Polisliğe ilk adımı atan gençlere nasihatlerde bulunan Vali Aydoğdu sözlerini şu ifadelerle noktaladı; “Bugünden itibaren Anadolu’nun dört bir yanına dağılacaksınız. Gittiğiniz her yerde farklı kültürler ve medeniyet bilinci ile karşılaşacaksınız. Biz büyük bir ülkeyiz. Farklılıklar, değerlerimize ve toprak bütünlüğümüze zarar vermediği sürece zenginliğimizdir. Kıymetlidir. Herkesin aynı olması, birbirine benzemesi imkansızdır. Gerekli ve doğru da değildir. Unutmayın! Benzeşmek yok olmaktır. Farklılıklarımız ile birlik olmayı ve birbirimizin var oluşuna saygı duymalıyız. Çalıştığımız yerlerde sosyal hayatın içinde olun. Kültürünü bilmediğiniz, dokunmadığınız insanlara hizmet edemezsiniz. Güvenliği tesis ederken gönülleri de inşa etmeliyiz. Kalıcı olan budur. Hüküm çağı bitmiş, ikna çağı başlamıştır. Hoşlanmadığınız, hak etmediğinizi düşündüğünüz durumlarla karşılaştığınız olacak. Sükunetinizi daima muhafaza edin. Öfkelenmeyin, iyilikten vazgeçmeyin. En büyük intikam iyiliktir. Bir pişmanlığınız ya da rahatsızlığınız olacaksa, iyilikte geri kalmaktan olsun.”
TÖREN COŞKUYLA SON BULDU
Dönem birincisi Betül Coşkun Çelebi’nin yaş kütüğüne plaket çakmasının ardından ilk üçe giren öğrencilere diplomaları ve hediyeleri verildi.
Öğrencilerin yemin ederek tören geçişi yapmasının ardından kep atımı gerçekleştirildi.
Törene, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Aksaray Milletvekilleri Ramazan Kaşlı, Ayhan Erel, Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Aksaray Üniversitesi Rektöre Prof. Dr. Yusuf Şahin katıldı.  Foto-Haber: Şeyda COŞAR

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı