Rektör Şahin: ‘Aynı gemideyiz’

Rektör Şahin: ‘Aynı gemideyiz’

ASÜ REKTÖRÜ PROF. DR. YUSUF ŞAHİN BİR TAKIM ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRDİ  

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kampüste yapılan çalışmaların ASÜ’nün her ferdinin çok değerli katkılarıyla şekillendiğini, ortaya çıkan başarının herkesin olduğunu söyledi.
 
Rektör Şahin, tüm idari birimlerin yöneticilerini ziyaret etti ve bugüne kadar gerçekleştirilen çalışmalara sundukları katkılar münasebeti ile teşekkür etti. Ziyaretlerinde Şahin’e, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayhan Özçifçi, Prof. Dr. Engin Deligöz ve Prof. Dr. İbrahim Bakırtaş’la, Genel Sekreter Bayram Ali Yavaş eşlik etti. Kısa süre önce 12 dev eserin resmi açılışının yapıldığını anımsatan Şahin, bu eserlerin hepsinde ASÜ ailesinin her bir ferdinin çok önemli katkıları olduğunu vurguladı. Bir kurumda, tek başına kurum yöneticisinin veya üst yönetimin hizmetlerin bütününü üretmesinin mümkün olmadığını kaydeden ASÜ Rektörü, “Biz her fırsatta ‘aynı gemideyiz’ ifadesini kullanıyoruz. Bunu, temsili bir ifade olarak değil, hakiki kanaatimiz olarak vurguluyoruz. Allah’ın izni ile ilk dönemde kampüsümüze ve şehrimize çok değerli hizmetler kazandırdık. A’dan Z’ye, yapılan her çalışma, kurumumuzda bulunan tüm birimlerin katkıları, yoğun çabaları ve pozitif katılımları ile olmuştur. Biz de, tüm birimlerimizin yöneticilerini ziyaret ederek, onlar nezdinde tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür etmek ve şükranlarımızı belirtmek istedik” dedi. Yeni dönemde de el birliği içinde çalışmayı sürdüreceklerini kaydeden Şahin, “Birlikte başardık, birlikte başaracağız. Tüm çalışma arkadaşlarımıza yorgunluk nedir bilmeden ve samimiyet içerisindeki çalışmaları münasebeti ile çok teşekkür ediyoruz” dedi.
 
Şahin, teşekkür ziyaretleri kapsamında sırasıyla Hukuk Müşaviri Berkant Göçer, Personel Dairesi Başkanı Salih Arslan, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Nuray Öztürk, Döner Sermaye İşletme Müdür Vekili Mustafa Korkmaz, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Şahin Yazıcı, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Serpil Doğuş Gümüşsoy, İç Denetçi Nevin Girgin
Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Abdülkadir Sözcü, Genel Sekreterlik Şube Müdürü Oktay Uysal, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Atakan Arslan, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi Çalışanları, Bilgi İşlem Daire Başkanı Şaban Usta ve Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Elif Abacı ile görüştü.
 
İHTİSASLAŞMA GÖRÜŞÜLDÜ
                         
Aksaray Üniversitesi (ASÜ)Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, ASÜ’de ki lisansüstü eğitimleri hem nicelik, hem de nitelik bakımından daha da geliştirmeye çalıştıklarını söyledi.
 
Şahin, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Mehmet Ali Hınıs ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Sevilay Uslu Divanoğlu’nu ziyaret etti. Gerçekleşen ziyaretlerde lisansüstü eğitimlerle alakalı son durum hakkında bilgiler alan Rektör Şahin, alana dair tüm yenilikleri yakından takip ettiklerini söyledi. ASÜ’nün lisansüstü öğrenci sayısının her geçen yıl biraz daha arttığını, yeni programlarla hem nicelik, hem de nitelik bakımından büyümeye devam ettiklerini kaydeden Şahin, “Enstitülerimizdeki eğitimlerin kalitesini belirli aralıklarla istişare ediyor ve neler yapılabileceğini konuşuyoruz. Bilindiği üzere Üniversitemiz spor ve sağlık alanında ihtisas üniversitesi. Bu alana dair lisansüstü düzeyde yapmamız gerekenler hususunda, Enstitü Müdürlerimizle görüş alışverişlerimiz sürüyor” dedi.
 
Enstitü yönetimlerinin de katıldığı ziyaretlerde, son düzenlemeler konuşuldu.
 
‘UZAKTAN EĞİTİMLE VERİLEN DERS
SAYISINI ARTTIRMAK İSTİYORUZ’
 
Aksaray Üniversitesi (ASÜ)Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Sabire Yazıcı Fen Edebiyat Fakültesi Binasındaki yeni yerine taşınan Yabancı Diller Yüksekokulu’nu ziyaret etti ve kurum yöneticileriyle bir araya geldi.
 
Okul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Murat Yıldız, süren ve planlanan çalışmalar hakkında bilgiler verdi ve yabancı dil eğitiminde fark oluşturan bir kurum olmaya gayret gösterdiklerini belirtti. Okuldaki eğitimin kalitesini arttırmak adına, imkânlar çerçevesinde çalışmalar yaptıklarını söyleyen Rektör Şahin ise özellikle uzaktan eğitim konusuna dikkat çekti. Uzaktan eğitim sistemi ile verilen derslerin sayısını arttırmak arzusunda olduklarına değinen ASÜ Rektörü, “Teknolojinin de desteği ile eğitim-öğretim bu alana doğru ilerliyor. Biz de, alandaki tüm değişimleri yakinen takip ediyor ve hızlı şekilde entegre olmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
 
Ziyarette akademisyenler ve kurum çalışanlarını dinleyen Şahin, zaman içinde yapılabilecek çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.
 
TÜRKÇEM, YENİ YERİNDE
ÇALIŞMALARA DEVAM EDİYOR
 
Aksaray Üniversitesi (ASÜ)Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, uluslararası öğrenciler konusunda kontrollü bir büyümeyi tercih ettiklerini belirtti.
 
Kütüphane Binasındaki yeni yerine taşınan Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni (TÜRKÇEM) ziyaret eden Rektör Şahin, Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Şen’den son durum hakkında bilgiler aldı. Merkez çalışanlarının da hazır bulunduğu ziyarette, ASÜ’nün uluslararası öğrenci politikaları üzerine bir değerlendirmede bulunan Prof. Şahin, bu konuyu önemsediklerini ve gelecek planlarını yaparken uluslararası öğrencileri de dikkate aldıklarını vurguladı. Fiziki ve akademik olanakları en verimli şekilde kullanarak, kontrollü bir büyümeyi daha doğru bulduklarını kaydeden Şahin, “Yeni yerine taşınan Merkezimiz, uluslararası öğrencilerimizin Türkçe ve Türk kültürünü öğrenmeleri adına önemli faaliyetlerde bulunuyor ve ciddi biçimde gelişiyor. Emeği olan herkese çok teşekkür ederiz” dedi.
 
Ziyarette, Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Şen, alanda öne çıkan bir kurum olmaya çalıştıklarını söyledi ve yeni döneme dair planlamalardan söz etti. (Haber Merkezi)
 
 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı