Rektör Şahin, “Bir fikirden daha güçlü bir şey olamaz”

Rektör Şahin, “Bir fikirden  daha güçlü bir şey olamaz”

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, fikirlerin güçlü etkilere sahip olduğunu ve zaman içerisinde bu etkilerin farklı biçimlerde tezahür ettiğini söyledi.
ASÜ Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma Koordinatörlüğü tarafından desteklenen projelerin imza töreninde konuşan Rektör Şahin, Salgın süreci münasebetiyle ihtisaslaşmayı içeren işlerin bir miktar aksadığını, ancak mevcut şartları en iyi şekilde değerlendirerek açığı kapatmak arzusunda olduklarını söyledi. ASÜ’nün ihtisaslaştığı alanın ürün bazlı değil hizmet sektörü ağırlıklı olduğunu kaydeden Şahin, “Bu alanda bir çalışma yapıyorsanız etkilerini orta ve uzun vadede görebilirsiniz. Hayatta bir fikirden daha güçlü bir şey olamaz. Bir fikriniz varsa, bu fikir eninde sonunda hayata aktarılır ve tahmininizin ötesinde bir etkiye sahip olabilir” dedi.  
‘11 BİN CİVARINDA KAYITLI
BİSİKLET KULLANICIMIZ VAR’
Bisiklet konusundan örnek veren Şahin, şöyle devam etti: “Bugün kampüsümüzde 15 kilometrenin üzerinde bisiklet yoluna sahibiz. 11 bin civarında sisteme kayıtlı bisiklet kullanıcımız var. Gerekli altyapıyı her geçen gün daha da güçlendiriyoruz. Burada yaptığımız çalışmalar bir süre sonra şehirde de bir karşılık buldu. Biz, bu husustaki her projenin çok değerli olduğunu düşünüyoruz. Çalışmalara projelerle katkı veren herkese çok teşekkür ediyoruz.”
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Deligöz de projelerin toplu şekilde imzalandığı ilk töreni gerçekleştirmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi ve çalışmaları hızlandırmak arzusunda olduklarını vurguladı.  Yapılan açıklamaların ardından Rektör Şahin ve akademisyenler protokol metinlerini imzalandı. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı