Rektör Şahin’den ziyaretler

Rektör Şahin’den ziyaretler

İHTİSASLAŞMA, ÖNEMLİ DEĞERLER KAZANDIRACAK BİR SÜREÇ 
 

Aksaray Üniversitesi (ASÜ)Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nu ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nu ziyaret etti.
Ziyaretlerinde spor ve sağlık alanındaki ihtisaslaşma çalışmalarından alınan verimin artmasının hem kuruma, hem de şehre çok büyük değerler kazandıracağını söyleyen Şahin; şehir ve sanayi ile ilişkilerin gelişmesi adına yaptıkları çalışmaların devam ettiğini, üniversitedeki her imkânın aynı zamanda şehrin de hizmetinde olduğunu belirtti. 
BUGÜN, BAŞLADIĞIMIZ NOKTAYA
GÖRE DAHA İYİ DURUMDAYIZ
Şahin, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nu (SBMYO) ziyaret etti. Okul Müdürü Doç. Dr. Mehmet Ali Aktaş ve akademisyenlerle görüşen Şahin, ihtisaslaşma çalışmalarına vurgu yaptı. Alana dair proje üretiminin hızlandığını, disiplinler arası çalışmalarla projelere daha da yoğunlaşmak gerektiğini kaydeden Şahin, “Biz, bu süreci önemsiyor ve titizlikle çalışıyoruz. Bugün, başladığımız noktaya göre daha iyi durumdayız; yarın bugünden de iyi bir noktada olacağız. İhtisaslaşma gerek sosyal, gerek ekonomik, gerekse kültürel bakımdan hem Üniversitemize, hem de şehrimize çok önemli değerler kazandıracak bir süreç” dedi.
Şahin, açıklamasının ardından MYO ailesini dinledi, talep ve görüşlerini aldı, planlanan projeler hakkında istişarelerde bulundu.
İŞBİRLİĞİ İÇİNDE ÇALIŞMAKTAN
BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUZ
Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nu (TBMYO) ziyaret eden Rektör Şahin, sektörlerin ara eleman ihtiyacını karşılaması bakımından MYO’nun gelişmesini önemsediklerini, belirli bir program ve imkânlar dâhilinde yeniliklerin ivmesini arttırmaya çalıştıklarını vurguladı. Gerek kampüs genelinde, gerekse MYO özelinde bulunan laboratuvarların akademisyenler ve öğrenciler için öğrenme ve öğretme imkânı sağlarken, sektör temsilcileri için de işlerin gelişimine katkı sunduğunu anımsatan ASÜ Rektörü, “Kampüsümüzde bulunan imkânlar şehrimizin ve sanayicimizin de hizmetinde. Biz, işbirliği içinde çalışmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz” dedi.
Okul Müdürü Öğretim Görevlisi Bektaş Ayık ve okul yöneticileri kurumsal çalışmalar hakkında bilgilendirmeler yaptı ve Rektör Şahin’e ziyareti münasebetiyle teşekkür etti. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı