Restorasyon çalışmalarına bir yenisi daha eklendi

Restorasyon çalışmalarına bir yenisi daha eklendi

Şeyh Hamza Baba türbesinin yanında çilehane, itikafhane bölümleri bulunuyor. Türbenin yapım tarzına göre Selçuklular veya Karamanoğulları döneminde yapıldığı tahmin ediliyor

Aksaray’ın manevi ikliminde önemli bir yere sahip olan Hashas Baba ve Hamza Baba Türbelerinde restorasyon çalışmaları başladı.
Şehrin manevi önderleri arasında bulunan önemli zatlara ait türbelerin restore edilerek tarihe ve medeniye sahip çıkıldığını ifade eden Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Ervah Kabristanlığı içerisinde cemiyet deresinin karşısında bulunan Şeyh Hamza Baba Türbesi ile Çerdiğin Mahallesi içerisindeki Hashas Baba türbelerinde çalışmaların sürdüğünü ifade etti.
Tarihi eserlerin gelecek kuşaklara aktarılması için başlatılan restorasyon çalışmalarını titizlikle yürüttüklerini kaydeden Dinçer, “Daha öncesinde Kalanlar Mahallemizde Tarihi kalanlar köprüsünü restoresini tamamladık. Kılıçarslan türbe ve köşkünde şimdi de Şeyh Hamza Baba ve Hashas Baba türbelerinde restore çalışması başlatıldı. Kısa sürede tamamlayarak tarihi geçmişi bulunan yapıları korumuş olacağız” dedi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı