‘Rotamız iyilik, yükümüz insanlık’

‘Rotamız iyilik, yükümüz insanlık’

Aksaray İnsani Yardım Derneği (İHH) Başkanı Şenol Korkmaz, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününde, Suriye zindanlarında her türlü şiddete ve kötülüğe maruz kalan insanların dramını bir basın açıklaması ile tekrar gündem yapmak istediklerini ve İdlib'e Türkiye genelinden yardım tırları gönderileceğini belirtti.  Korkmaz yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İHH insani Yardım Vakfımız, Suriye'de,10 yıldır devam etmekte olan savaşın mağdurlarına bugüne kadar aralıksız yardım ulaştırmıştır. Bu iyilik kervanında emeği geçen katkıda bulunan yardımlarını esirgemeyen, hayırsever kadirşinas halkımıza şükranlarımızı arz ederek sözlerime başlamak istiyorum.  Sizin yaptığınız bu yardımlar insanlık ve iyiliğin ne demek olduğunu, bazı ülke güvenlik güçlerinin mültecilerin denizde botlarını batırmaya çalışan, insanlıktan nasibini almamışlara ders niteliğindeydi.  Allah’ın izni ve  milletimizin himmetiyle, yılın son 10 tırlık kampanyasını, Suriye’deki zulme, dünya kamuoyunun dikkatini çekmek maksadıyla 10 Aralık İnsan Hakları Gününü vesile ederek "Rotamız İyilik, Yükümüz İnsanlık" sloganı ile bir yardım seferberliği düzenledik. Tedarik, depo, ikmal, nakil ve dağıtım süreçlerinde aksaklıklara yol açmamak için tırlarımızı 10- 31 Aralık tarihleri arasında göndermeyi planlıyoruz. 10 Aralıkta Türkiye’deki bütün İHH teşkilatlarına hazırlanan yardım tırları eşzamanlı olarak 81 ilimizden hareket edecektir. O gün Aksaray’mızdan un ve kuru gıda yüklü 2 tır uğurlayacağız. Tırlarımızdan birini kısa süre önce vefat eden Derneğimizin çeşitli birimlerinde çok hayırlı hizmetler yapmış, Aksaray'ımızın yetiştirdiği önemli değerlerden merhum Öğretmen Murat Keskin kardeşimiz adına göndereceğiz.  10 Aralık 2020 Perşembe günü saat 11:00'da tırlarımızı Cumartesi Semt Pazarı'ndan Türkiye'nin her bir ilinden eş zamanlı olarak göndereceğiz” dedi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı