​Rüzgar erozyonu önleme uygulamaları anlatıldı

​Rüzgar erozyonu önleme uygulamaları anlatıldı

KOP İdaresi Başkanlığı desteği ile Yenikent Beldesinde Yapılacak olan Rüzgâr Erozyonu Önleme ve Mera Islah projesinin uygulamaları hakkında bilgi alışverişinde bulunmak üzere toplantı gerçekleştirildi. Toplantı İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, Konya Toprak Su ve Çölleşme ile Mücadele Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü personelleri, Aksaray İl Afet ve Acil Durum Müdürü Cezmi Türkmen, Aksaray Orman İşletme Müdürlüğü’nden Adem Asan, DSİ 44. Şube Müdürü Murat Nazar, Yenikent Belediye Başkanı Mehmet Akdere, Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Aksaray Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk’ün katılımıyla yapıldı. Toplantıda proje çalışmalarındaki görev dağılımı, iş planı, çalışma takvimi gibi konular değerlendirildi. Değerlendirilmeler sonucunda kurumların proje kapsamında yapacakları işler belirlendi ve kurumlar arasında protokol yapılmasına karar verildi. İlerleyen günlerde kurumların görev alanlarıyla ilgili olarak Proje yürütücüsü kurum olan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile diğer kurumlar arasında ayrı ayrı protokol imzalanacaktır.
Toplantıda söz alan kurum temsilcileri proje çalışmalarındaki görüşlerini beyan ettiler ve projenin başarıya ulaşması için ellerinden gelen bütün gayreti gösterecekleri konusunda taahhütte bulunmalarıyla toplantıya son verildi. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon