SIFIR ATIK, BİR ATIK YÖNETİM FELSEFESİDİR

SIFIR ATIK, BİR ATIK YÖNETİM FELSEFESİDİR


 
Amaç israfı önlemek


Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ) düzenlenen “Sıfır Atık Projesi Tanıtım Toplantısında” Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü görevlileri, çalışmanın kapsamını ve teknik detayları hakkında bilgiler verdi.
Yapılması gerekenler ve kavramlar hakkında yapılan konuşmalarda, sıfır atığın bir atık yönetim felsefesi olduğu belirtildi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü uzmanları Ahmet İltaş, Satı Arslan, Çiğdem Yıldırım ve Dudu Demirbaş Arısoy, sıfır atık projesi kapsamında kurumların, kamu kurumlarının, belli bir nüfus üzerindeki OSB firmalarının ve belediyeler öncülüğünde de halkın katkısının hedeflendiğini söylediler. Proje kapsamında, israfın önlenmesi, atığın azaltılarak kaynakta verimliliğin sağlanması, kaynakta ayırma ve geri dönüşüm işlemlerinin yürütülerek döngüsel ekonominin sağlanması hedefleniyor.
ASÜ Konferans Salonu’ndaki bilgilendirme toplantısına akademik ve idari tüm personel ile öğrenciler katıldı. (haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon