‘Sağlık alanında yapılan yatırımlarımız sürüyor’

‘Sağlık alanında yapılan yatırımlarımız sürüyor’

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ AFİLİASYON SÜRECİ BAKANLIK AŞAMASINDA

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, geçtiğimiz şubat ayında kurulan Diş Hekimliği Fakültesi’nin mümkün olan en hızlı biçimde faaliyete geçmesi adına tüm süreçleri titizlikle takip ettiklerini söyledi.
ASÜ ile Aksaray Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi arasında imzalanan Afiliasyon Protokolü Yükseköğretim Kurulu’na (YÖK) gönderildi. YÖK tarafından incelenen ve uygun görülen, ardından ASÜ Rektörü Şahin tarafından imzalanan protokol, YÖK yazısı ile birlikte İl Sağlık Müdürlüğüne iletildi. Protokolün, İl Müdürlüğü tarafından Sağlık Bakanlığı’na gönderdiğini ve sürecin Bakanlık nezdinde devam ettiğini söyleyen Rektör Prof. Şahin, “Bakanlık onayının gelmesinin ardından çalışmalarımızda yeni bir faza geçmiş olacağız. Amacımız, mümkün olan en hızlı biçimde Diş Hekimliği Fakültesi’nin öğrenci alabilmesini ve topluma hizmet verir hale gelebilmesini sağlamak. Bu manada Afiliasyon Protokolleri sürecin önemli bir boyutunu oluşturuyor. Biz, tüm akademik ve teknik detayları titizlikle takip ediyor, muhataplarımızla birlikte üzerimize düşen görevleri en verimli şekilde yerine getiriyoruz” dedi.
Diş Hekimliği Fakültesi’nin yanı sıra, geçtiğimiz mart ayında, önlisans düzeyinde eğitim verecek olan “Ağız Diş Sağlığı” programının kuruluşunun da onaylandığını anımsatan Rektör Şahin, sağlık hizmetlerine dair yatırımları geliştirme çalışmalarının süreceğini belirtti. (Bülten)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı