Sağlık hizmetlerine Tıp Fakültesi katkısı

Sağlık hizmetlerine  Tıp Fakültesi katkısı

AKSARAY ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ’NDE 8 BİN ANJİYO VE 100’E YAKIN BAY-PASS OPERASYONU YAPILDI


Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde 2017 yılında kurulan Anjiyo Ünitesi ve Kalp Damar Cerrahisinde,  bu güne kadar 8 bin hastaya anjiografi yapıldı.
By-pass adı verilen açık kalp ameliyatlarının da Aksaray’da yapılabildiğini aktaran ASÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan İnci; “Tıp Fakültesi’nin kurulmasıyla hastanemizin Anjiyo Ünitesi ve Kalp Damar Cerrahisi’nde son 2 yılda öğretim üyesi kadrosu güçlendi. Bu güçlenmeyle birlikte 100’e yakında başarılı by-pass ameliyatı yapıldı” dedi.
Dr. İnci, bu işlemlerden bir kısmının tanısal amaçlı, önemli bir kısmının da kalp krizi durumu veya kalp krizinin bir önceki aşamasında acil tedavi olması gereken hastalara yönelik uygulandığını ifade etti.
TIP FAKÜLTESİ’NİN KATKISI BÜYÜK
Tıp Fakültesi’nin Aksaray’daki sağlık hizmetlerine önemli katkılar sunduğu vurgulayan Doç. Dr. İnci, “Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Bölümü’nde Profesör, Doçent ve Dr. Öğretim üyelerimizden oluşan 8 uzman hekimimiz bulunmaktadır. Ayrıca 15 anjio ünitesi personeli, 22 koroner ve KVC yoğun bakım personeli, 10 kardiyoloji servisi personeli olmak üzere 55-60 kişilik ekip ile Aksaray halkına kalp sağlığı konusunda hizmet vermekteyiz” dedi. 
KALP HASTALIKLARINDA BİR
ÇOK TEDAVİ UYGULANIYOR
İnci; bay-pass ve anjiyo dışında kalıcı kalp pillerinin takılması ve takibi, kalp deliği kapatma işlemleri,  çok özellikli pillerin takılması ve takibi, şah damarı stentleme işlemleri, perifer damar işlemleri gibi özel işlemleri de uyguladıklarını söyledi.
24 SAAT HİZMET VERİYORUZ
Kardiyoloji bölümünde 24 saat esasına dayalı olarak hizmet verdiklerinin altını önemle çizen İnci, sözlerini şu ifadelerle noktaladı; “Kalp hastalıkları zaman ve mekan ayırt etmeksizin her an karşımıza çıkabilecek acil tıbbi durumların başında gelmektedir. Hastanemizin koroner anjiografi ünitesi 24 saat aktif olarak çalışmaktadır. Günün herhangi bir anında gelen kalp krizlerine anında müdahale edilmektedir. Aksaray’ın jeopolitik konumu gereği sadece Aksaray halkına değil yolu Aksaray’dan geçen birçok vatandaşımıza, siyasetçilerimize, bürokratlarımıza hizmet verilmektedir. Yaklaşık 1 yıl önce kalp krizi geçiren Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşı turistimizin tedavisi başarı ile yapılmıştır” (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı