Sağlıklı ve güvenilir gıda için sıkı denetim

Sağlıklı ve güvenilir gıda için sıkı denetim

OKUL KANTİNLERİ VE YEMEKHANELERİ DENETLENİYOR

Aksaray’da Tarım ve Orman Müdürlüğü bünyesindeki gıda denetçileri, yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile şehir genelindeki okulların kantinlerini ve yemekhanelerini denetim altına aldı.
Yeni eğitim öğretim yılının ilk haftasında okulların kantinleri ve yemekhanelerinde denetim yapıldığını ifade eden Aksaray Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, denetimlerin sıklıkla devam edeceğini belirtti.
Saklav, yemekhanenin hijyen koşulları, resmi evrakı, personelin hijyen eğitimi sertifikaları ile gıdaların saklanma, pişirilme, sunum koşullarını inceleyen denetçiler, mevzuata aykırı buldukları durum ve ürünleri rapor ederek, bu uygunsuzlukların giderilmesi için işletmeye 15 gün süre verdi. Saklav, denetimler sırasında özellikle süt ve süt ürünlerinde sıcaklığın önemli olduğunu belirterek, bu ürünlerin üretiminden tüketimine kadar soğuk zincirde muhafaza edilmesi gerektiğini söyledi. Ürünlerin etiketinde; içeriğinin, son kullanma tarihinin, menşesinin ve firma bilgilerinin mutlaka yer alması gerektiğini belirten Saklav, yemekhanenin mutfağında ürünlerin saklandığı bazı kaplarda bu etiketlerin olmadığına dikkati çekerek, işletme yetkililerine uyarıda bulundu. Haber: Erkan ALTUNTAŞ

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı