Sağlıklı yaşam destekli proje

Sağlıklı yaşam destekli proje

‘’AKILLI BİSİKLET YOLLARI’’ PROJESİ İÇİN SAHA ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR"

Aksaray Belediyesi, şehir merkezinde bisiklet kullanımını yaygınlaştıracak ve ulaşımı rahatlatacak olan “Akıllı Bisiklet Yolu” projesinin ihale aşamasını tamamlayarak projenin uygulanacağı alanlarda çalışmalara başlıyor.
Aksaray’da vatandaşlara bisiklet kullanma alışkanlığı kazandıracak ve sağlıklı yaşamı destekleyecek olan Akıllı Bisiklet Yolları Projesi ile enerji tasarrufu, ulaşımda altyapı maliyetlerinin düşmesi, gürültü ve görüntü kirliliğinin azaltılması hedefleniyor. 
Belediye ekiplerinin yapmış olduğu ölçüm çalışmaları ile bisiklet yollarının güzergâhları ve istasyonların yerleri belirlendi. Ölçüm çalışmaları neticesinde 1.Etap olarak Aksaray Üniversitesi-Atatürk Caddesi-Ebulfeyz Elçibey Caddesi-Acem Sokak-Yavuz Sultan Selim Mahallesi olarak belirlenirken, 2.Etap olarak Toki (Cumhuriyet Mahallesi-Zafer Mahallesi)-Eğitim Ve Araştırma Hastanesi-Terminal belirlendi. 3.Etap olarak ise Fatih-Mahallesi-Acem Sokak Bulvarı-Üniversite güzergâh olarak belirlendi.
Akıllı Bisiklet yolları kapsamında 17 kilometre yeni bisiklet yolu yapılırken mevcutta var olan 12 kilometrelik bisiklet yolu revize edilerek projeye dâhil ediliyor. Yol ağları üzerinde 9 noktada bisiklet istasyonları kuruluyor. Şehrin muhtelif noktalarında konumlandırılan istasyonların birinden bisiklet alan kullanıcı başka bir istasyona bisikleti teslim edebilecek.
Belediye Başkanı Evren Dinçer, “Bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak ve sağlıklı yaşamı desteklemek adına uzun zamandır üzerinde çalıştığımız projemizin ihale aşamasını tamamladık. Saha çalışmalarına geçiyoruz. Önümüzdeki günlerde bisiklet yollarının ve istasyonların yapımına geçeceğiz. Bu projemiz ile Kent merkezinde ulaşımı rahatlatmak, vatandaşlarımızın spor yapmalarına ve rekreasyonel faaliyetlerde bulunmalarına imkân sağlayabilmek için emniyet ve standartlara uygun bisiklet dolaşım ağı altyapısını oluşturmayı amaçlıyoruz. Projemizi 2021 yılı içerisinde hayata geçirmek için gayretle çalışacağız” dedi.  (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı