Şahin, Çevre ve Şehircilik Müdürünü ziyaret etti

Şahin, Çevre ve Şehircilik Müdürünü ziyaret etti

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, çevre konusuna duyarlı bireyler yetiştirmek adına çalıştıklarını ve şehirde bu manada pek çok etkinlik düzenlediklerini söyledi.
 
Rektör Şahin, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hüsnü Yıldız’ı ziyaret etti. Temiz çevre, sıfır atık ve güvenli yapılaşma gibi hususlarda kampüste çeşitli etkinlikler düzenlediklerini ve bu konuların önemine dikkat çekmeye çalıştıklarını belirten Şahin, “Ulusal düzeyde kongreler ve çeşitli konferanslarla konuyu geniş bir kitleye etraflı şekilde anlatmaya gayret gösteriyoruz. Bu noktada İl Müdürlüğümüzün de önemli katkıları var. Amacımız, yeni neslin çevre konusundaki duyarlılığını arttırmak” dedi. İşbirliği içerisinde yapılabilecek çalışmaların arttırılması için yapılması gerekenlerin konuşulduğu ziyarette laboratuvarlara da değinen ASÜ Rektörü, “Her zaman söylediğimiz gibi, kampüsteki laboratuvar imkânları şehrimizin hizmetinde. Ayrıca Sayın Müdürümüze Mimarlık ve Tasarım Fakültemize katkıları münasebetiyle teşekkür ediyoruz” dedi. İl Müdürü Yıldız da ziyareti münasebetiyle ASÜ Rektörüne teşekkür etti ve çalışmalara katkı sunmaktan mutlu olduklarını belirtti.
 
Şahin’e ziyareti esnasında Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Cemal Darılmaz, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Güney, Bilimsel ve Teknolojik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Neslihan Tekin eşlik etti. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon