‘Şahin, merkez müdürleriyle yeni dönemi istişare etti’

‘Şahin, merkez müdürleriyle  yeni dönemi istişare etti’


 
Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kampüsteki işleri yaparken kısıtlara takılmak yerine, çözüm odaklı düşünerek ilerlediklerini söyledi.


 
Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kampüsteki işleri yaparken kısıtlara takılmak yerine, çözüm odaklı düşünerek ilerlediklerini söyledi.
 
Uygulama ve Araştırma Merkezlerinin Müdürleriyle Senato Salonu’ndan bir araya gelen Rektör Şahin, yeni dönem çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Merkezlerin, Üniversitenin iç işleyişine katkısının ötesinde dışa açılan bir pencere de olduğunu belirten Şahin, “Daha önceki dönemde olduğu gibi, yeni dönemde de belli aralıklarla bir araya geleceğiz” dedi. Yeni dönemin çalışma biçimleri üzerine bazı noktaların altını çizen ASÜ Rektörü, “Bu dönem, akademik ve kültür-sanat alanlarına, yani incelikli işlere daha çok zaman ve kaynak ayıracağımız bir dönem olacak. Çünkü fiziki olarak yapılaşmamızı ciddi manada tamamladık. Kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanmak durumundayız. Derinliği yüksek işler çıkartmaya gayret göstermeliyiz” dedi. Tüm birimlerin çalışmalarını önemsediklerini ve samimi şekilde geliştirmeye özen gösterdiklerini de belirten Şahin, şöyle devam etti: “Elbette bir takım eksiklikler veya kısıtlar olabilir. Örneğin; kampüste ağaçlandırma çalışmalarını dışarıdan bitki yetiştirmeye müsait toprak çekerek yapmaya çalışıyoruz. Bu oldukça meşakkatli ama biz bu işten asla vazgeçmiyoruz. Gerekirse defalarca anlatıyor, ziyaret ediyor, paydaşlarımızı bilgilendiriyoruz… Biz, eksikliklere veya kısıtlara takılmak yerine, çözüm odaklı düşünüyor ve ilerliyoruz. Şöyle bir baktığımızda bugün, başladığımız noktaya göre çok daha iyi durumdayız. Yarın inşallah daha da iyi olacak. Bunu da ancak, ‘aynı gemideyiz’ ruhu ile hep birlikte başarabiliriz” dedi.
 
Toplantıda, Merkez Müdürleri bu dönemde yapmak istedikleri projeler hakkında bilgiler verdi ve kısaca, hali hazırda yürütülen çalışmaları anlattı. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı