Şahin, ortaokul öğrencilerine verdiği sözü yerine getirdi

Şahin, ortaokul öğrencilerine  verdiği sözü yerine getirdi


 
Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Sabire Yazıcı Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Öğretim Üyeleri, Altınkaya Köyü Ortaokulu’nda, öğrencilere matematiği sevdirmek üzere düzenlenen söyleşiye katıldı.


 
Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Sabire Yazıcı Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Öğretim Üyeleri, Altınkaya Köyü Ortaokulu’nda, öğrencilere matematiği sevdirmek üzere düzenlenen söyleşiye katıldı.
 
ASÜ İlim ve Fikir Topluluğu öğrencileri, geçtiğimiz Mart Ayı sonunda Altınkaya Köyü Ortaokulu’na, 1993 yılında PKK tarafından şehit edilen öğretmen Neşe Alten’e vefa kapsamında bir kütüphane kurmuş, düzenlenen törene Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin de katılmıştı. Şahin, burada, gelen talepler üzerine, ortaokul öğrencilerinin matematiğe olan ilgilerini arttırmak adına bir çalışma yapılabileceğini belirtmiş, böylece yaklaşan sınavlar öncesinde öğrencilerin motivasyonunun arttırılabileceğini kaydetmişti. Rektör Şahin, öğrencilere verdiği sözü yerine getirdi. ASÜ Sabire Yazıcı Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Başkanı Doç. Dr. Halis Bilgil ile Matematik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayhan Erciyes, Altınkaya Ortaokulu sekizinci sınıf öğrencileriyle bir araya geldi. Matematiğin sadece bir ders olmadığını, günlük hayat içerisinde de matematiksel yaklaşımların önemli bir yeri olduğunu çocuklara anlatan Bilgil ve Erciyes, güncel örneklerle öğrencilerin matematiğe olan ilgi ve sevgisini geliştirmeye yönelik bir söyleşi gerçekleştirdi.
 
Altınkaya Ortaokulu yöneticileri, söyleşinin öğrenciler üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu ifade ederek, Rektör Şahin başta olmak üzere, çalışmada emeği geçen Matematik Bölümü Öğretim Üyeleri Bilgil ve Erciyes’e teşekkür ettiler. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon