Sahipsiz hayvanlar konusunda iş birliği protokolü imzalandı

Sahipsiz hayvanlar konusunda iş birliği protokolü imzalandı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, sahipsiz hayvanların korunması ve ihtiyaç anında gerekli tıbbi müdahalelerinin yapılması konusundaki iş birliği alanlarını genişlettiklerini söyledi.

ASÜ ile Ortaköy Belediyesi arasında “Sahipsiz Hayvanlara Yönelik Hizmet Protokolü” imzalandı. Törende kısa bir konuşma yapan Rektör Şahin, Üniversitenin imkânlarını kamuyla paylaşmaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını söyledi. Sahipsiz hayvanlara yönelik hizmetler kapsamında kampüste pek çok çalışma yapıldığını, Veteriner Fakültesi’nin bu konuda önemli bir birikime sahip olduğunu kaydeden Prof. Şahin, “Konu hem toplumsal yaşam ve kentleşme hem de hayvan sağlığı ve refahı bakımından çok önemli. Yerel idareler sahipsiz hayvanlara dair son zamanlarda etkili çalışmalar üretiyor. Barınma merkezleri, tıbbi müdahale üniteleri, sahiplendirme çalışmaları… Ortaköy Belediyesi ile iş birliği içinde çalışıyoruz ve iş birliği alanlarını genişletmek adına istişarelerde bulunuyoruz” dedi.

Ortaköy Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir de birlikte çalışmaya katkıları münasebetiyle Rektör Şahin’e teşekkür etti ve ilçede sahipsiz hayvanlara yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. ASÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Cemal Darılmaz’ın da katıldığı ve kısaca hayvan hastanesindeki faaliyetlere dair bilgiler verdiği tören, protokol metninin imzalanmasıyla tamamlandı.

İmzalanan protokol gereği ASÜ Veteriner Fakültesi, sahipsiz hayvanların gerekli tıbbi ve cerrahi müdahalelerini yapacak. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası