Salgın ile mücadele sürüyor

Salgın ile mücadele sürüyor

Tüm dünyada ve ülkemizde etkisini gösteren Covid-19 salgını sürecinde şehir genelinde kurulan dezenfekte ekibi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Belirli periyotlarda gerçekleştirilen dezenfekte çalışmaları kapsamında kamu kurum ve kuruluşları, cadde ve sokaklar, toplu taşıma araçları, iş merkezleri, şehirler arası otobüs terminali, eğitim kurumları, camiler ve toplu kullanım alanları sık sık dezenfekte ediliyor.  Salgının yayılımcı etkisini ortadan kaldırmak üzere yürütülen çalışmalar kapsamında bugün şehir içi toplu taşımada kullanılan araçlar dezenfekte edildi.
Salgına karşı yürütülen dezenfekte çalışmalarının yanı sıra toplu kullanım alanlarında vatandaşların mesafe kurallarına uymaları için Belediye Zabıta ekipleri vatandaşları sık sık uyarmaya devam ediyor. Özellikle şehir içi ulaşımda kullanılan otobüslerde ayakta yolcu taşınmaması ve araçta yolcu taşıma kapasitesinin üzerine çıkılmaması için denetim ve uyarılar sık sık yapılıyor. Belediye hizmet binalarında ve toplu taşıma araçlarında sık sık HES Kodu sorgulama işlemi yapılıyor.
Vatandaşların salgın sürecinde koruyucu maske ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile kurulan maske üretim atölyelerinde maske üretilmeye ve ücretsiz olarak vatandaşlara ulaştırılmaya devam ediliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı son açıklamalara göre Aksaray’ın Covid-19 salgınında riskli bölgeler arasında yer aldığını Belirten Belediye Başkanı Evren Dinçer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Aksaray Belediyesi olarak salgının Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkması ile birlikte şehrimizde önlemler almaya başladık. Aldığımız önlemleri geldiğimiz süreç boyunca artırarak devam ettirdik. Şehir genelinde dezenfekte çalışmalarından, maske üretim ve dağıtımına, HES kodu sorgulamalarından toplu kullanım alanlarının denetimine kadar birçok çalışmayı gerçekleştirdik. Süreç boyunca da gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Bu salgından kurtulmanın en önemli yolu olarak vatandaşlarımızın duyarlı ve bilinçli davranması ile mümkün olduğunu düşünüyorum. Vatandaşlarımızdan istirhamımız Bilim Kurulu kararlarına dikkatli bir şekilde uymalarıdır. Belediyemizin ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarımızın Covid-19 salgınına karşı yürüttüğü mücadele ancak vatandaşlarımızın duyarlı davranmaları ile amacına ulaşacaktır. Bu sebeple tüm vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyorum”. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı