Salgın tedbirleri oto yıkamaya talebi artırdı

Salgın tedbirleri oto yıkamaya talebi artırdı

Tüm Dünya’da 1 yılı aşkın süredir mücadele edilen Korona salgınının mutasyona uğraması ile birlikte vatandaşlar önlemlerini artırdı.  Mutasyonlu virüsün daha kolay ve hızlı bir sürede bulaşması, hijyenin önemini bir kez daha hatırlattı.  Mutasyonlu virüsün kapalı ortamlarda daha hızlı bulaş oluşturması, akıllara araçları getirdi ve oto yıkamalara talep arttı.
‘YIKAMANIN YANINDA DEZENFEKTE’
Özellikle son günlerde aşırı yoğun olduklarını ifade eden oto yıkamacı Hasan Övünç, “ Korona virüs ile birlikte araç hijyenine önem bir hayli arttı. Son günlerde virüsün mutasyona uğraması ve daha çabuk bulaşması ile birlikte temizlik daha çok önem kazandı. Bu tarz çeşitli mutasyonların ortaya çıkması vatandaşlarımızı gerçekten korkuttu.  Müşterilerimizin çoğunluğu araçlarının yıkanıp temizlenmesinin yanı sıra dezenfekte edilmesini de istiyor” dedi.
‘TEMİZLİĞİN ÖNEMİNİ ANLADIK’
Araçlarda fazla vakit geçirildiği ve kapalı ortamlar olduğu için hijyenin önemli olduğunu aktaran Övünç , “ Hepimiz evimize, işimize araçlarımızla ulaşım sağlıyoruz. Araç içerisinde yakın arkadaşlarımızla, akrabalarımızla vakit geçiriyoruz. Ellerimiz viteslerde, direksiyonda olduğu için sürekli bir temas hali oluşuyor. Araçlarda temas çok olduğu için araçların hijyenine dikkat etmeliyiz Temasın çok olduğu yerde riskte fazlalaşıyor. Kendi sağlığına ve yakınlarının sağlığına önem veren vatandaşlarımız ulaşım esnasında da mikroplardan, virüslerden uzak durmak için neredeyse 15-20 gün arayla araç temizliği yaptırıyor. Salgın sayesinde temizliğin önemini anladık. Mutasyonlu virüs durumun ne kadar ciddi olduğunu herkese gösterdi” ifadelerini kullandı. Foto-Haber: Erdi ULUKAYA

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı