‘Şehre katkı sunmaya çalışıyoruz’

‘Şehre katkı sunmaya çalışıyoruz’

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, şehre geniş bir perspektiften baktıklarını ve Üniversitenin ilgi alanına giren her konuda Aksaray’a katkı sunmaya çalıştıklarını söyledi.
22’nci Dönem AK Parti Aksaray Milletvekili Ahmet Yaşar ile Aksaray Kültür Turizm Üniversite Sivil Toplum Örgütleri İşbirliği Derneği (AKTÜSDER) Başkanı Rasim Gül, Rektör Şahin’e nezaket ziyaretinde bulundu. 2020’nin genel bir değerlendirmesinin yapıldığı ziyarette konuşan Prof. Şahin, bir yandan eğitim-öğretim faaliyetlerine ve akademik çalışmalara devam ettiklerini diğer yandan şehirle ilişkileri daha da geliştirerek, yeni bir ufuk oluşturmaya çalıştıklarını söyledi. Sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklere ek olarak sanayide ve üretimde yenilikçi projeler geliştirme gayretlerinin olduğuna dikkat çeken ASÜ Rektörü, “İhtisaslaşma bunun en somut örneğidir. Bu proje ile biz, Aksaray’ın spor ve sağlığın kesiştiği kümede bir cazibe merkezi olmasını arzu ediyoruz. Yeni bir fikir yeni bir üretim sürecine, yeni bir üretim süreci istihdama, istihdam yan üretim alanlarının, etkinlik ve organizasyonların gelişmesine ve nihayetinde toplumsal refaha katkı sunacaktır. Hayallerimizi geniş tutuyor ve rutinin ötesine geçmeye çalışıyoruz. Çünkü biz, yaşadığımız şehre ve çalıştığımız kuruma âşık biçimde işlerimizi yapıyoruz” dedi.
Kısa açıklamanın ardından ASÜ Rektörü Şahin, ihtisaslaşma başta olmak üzere yıl içinde üretilen diğer çalışmalara ilişkin de konuklarıyla istişarelerde bulunarak, ziyaretleri münasebetiyle Yaşar ve Gül’e teşekkür etti.  (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı