‘Şehrimiz gelecek Türkiye’nin yeni sanayi kenti olacak’

‘Şehrimiz gelecek Türkiye’nin yeni sanayi kenti olacak’

Aksaray’da 2021 yılının Mart ayı verilerine göre kentte yüzde olarak büyüyen ilk üç sektör tekstil, hazır giyim ve demir-demir dışı metaller endüstrisi oldu.

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş,2021 yılını ihracatta rekor seviyede kapattığını söyledi. Göktaş tarafından yapılan açıklama da “Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası İhracat Destek Ofisimizin Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)'den aldığı verilere göre şehrimizin ihracat rakamları bir önceki yılın ocak ayına göre yüzde 103,7 artarak 25.03 milyon dolar olmuştur. Önceki yılların Mart ayı referans alındığında ihracat yeni bir rekor daha yapmıştır. Mart ayında en fazla ihracat yapılan ilk üç ülke sırasıyla Mısır, Bulgaristan ve Irak'tır. En fazla ihracatı yapılan ürünler ise makine ve aksamları 14.88 milyon dolar, su ürünleri ve hayvansal mamuller 3.07 milyon dolar ve demir-demir dışı metaller 2.74 milyon dolar şeklindedir. Bir önceki yılın mart ayına göre yüzde olarak büyüyen ilk üç sektör ise tekstil, hazır giyim ve demir-demir dışı metaller endüstrisi olmuştur. Rakamlardan baktığımızda Aksaray’ın özellikle tekstil sektöründe inanılmaz bir büyüme gösterdiğini çok rahatlıkla belirtebiliriz. Aksaray’ın ilerleyen yıllarda Türkiye’nin yeni tekstil merkezi olacağı gözle görülen bir gerçektir. Aksaray iş dünyasının öncü kuruluşu olan Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizlerde şehrimiz sanayinin daha iyi yerlerde olması için aralıksız olarak çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. İnanıyoruz ki şehrimiz gelecek Türkiye’nin yeni sanayi kenti olacak ve ülkemize en büyük katkıyı sağlayan iller arasında olacaktır” dedi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası