‘Şehrimizin değerlerini gelecek nesillere taşıyoruz’

‘Şehrimizin değerlerini gelecek nesillere taşıyoruz’

HASHAS BABA TÜRBESİ MANEVİ İKLİMİNE UYGUN OLARAK DİZAYN EDİLECEK

Aksaray Belediyesi Hashas Baba Türbesinde başlattığı restorasyon çalışmalarını sürdürüyor. Tüm tarihi mekanları tekrar gün yüzüne çıkartmak için Bedriye Medresesi, II. Kılıçarslan Türbesi, Şeyh Hamza Baba Türbesi ve tarihi hamam gibi alanlarda yenileme çalışması gerçekleştiriliyor.

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehrin birçok noktasında restorasyon çalışması gerçekleştirildiğini söyledi. 

DÖNEMİN MİMARİ ÖZELLİKLERİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULUYOR

Hashas Baba Türbesi’nin aslına uygun olarak restore edildiğini kaydeden Dinçer, “Restorasyon çalışmalarımızla ecdat yadigârı eserlerimizi koruyor, önemli zatların manevi iklimini gelecek kuşaklara aktarmak istiyoruz. Böylece geçmiş ile gelecek arasında köprü kuruyoruz. Çerdiğin Mahallesi’nde bulunan Hashas Baba Türbesi’nde detaylı bir yenileme çalışması gerçekleştiriyoruz” dedi.

 Çerdiğin Mahallesi sınırları içerisindeki Hashas Baba türbesinin duvarları yapıldığı dönemin mimari özellikleri göz önünde bulundurularak yenilendi. Ayrıca avlu kısmındaki alanlarda da çalışmalar yapıldı. Restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından ziyarete tekrar açılacak olan türbenin kapı pencere gibi ahşap alanları bulunduğu mekânın manevi iklimine uygun olarak dizayn edilecek. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası