Şehrin altyapısı güçleniyor

Şehrin altyapısı güçleniyor

Aksaray Belediyesi, şehrin altyapısını güçlendirmeye devam ediyor. İklim koşullarının sahada çalışmaya elverişli olması ile başlanılan altyapı çalışmalarında kanalizasyonu olmayan bölgelere yeni kanalizasyon çalışmaları, şehrin muhtelif yerlerine yeni yağmur suyu şebeke hattı, ömrünü tamamlamış içme suyu asbest borularının yeni nesil borularla değiştirilmesi ve yeni içme suyu şebeke hattı çalışmaları gerçekleştiriliyor.
Belediye Başkanı Evren Dinçer’in talimatları doğrultusunda çalışmalarına hız kesmeden devam eden Aksaray Belediyesi ekipleri, son olarak Taşpazar Mahallesi eski perşembe pazarı bölgesine Q400’lük korige boru ile 207 metre, Q400’lük beton boru ile 98 metre, yağmur suyu şebekesi yaptı. Bölgede yürütülen yağmur suyu şebeke çalışmalarının Q300’lük beton borularla devam edileceği bilgisi yetkililer tarafından paylaşıldı.  Yağmur suyu şebekesinin yapıldığı noktalara, 77 metre uzunluğundaki kanalizasyon şebekesi Q300’lük korige borular ile yapıldı.
Vatandaşlara daha nezih ve konforlu ortamlar sunabilmek adına altyapı alanında Aksaray Belediyesi, toplam 100 Bin metre kanalizasyon çalışması yaptı. Yapılan kanalizasyon çalışmalarının bir kısmı Belediye ekiplerince yapılırken bir kısmı ise Aksaray Belediyesi kontrolünde yüklenici firmalar tarafından yapıldı.
Şehir genelinde devam eden altyapı çalışmaları kapsamında vatandaşlara sağlıklı ve kaliteli bir içme suyu hizmeti sunabilme adına ömrünü tamamlamış sağlıksız asbest borular yerine uzun ömürlü yeni nesil polietilen borularla değiştirildi. 48 mahallede toplam 17 Bin 819 metre asbest boru iptal edilerek yerine polietilen boru döşendi.
Aksaray Belediyesi ekipleri, yağışlar sonrası oluşabilecek su birikintilerinin önüne geçmek ve su baskınlarında vatandaşların etkilenmemesi için bu sezonda 7 Bin 500 metre uzunluğunda yağmur suyu hattını yaparak su birikintilerinin kolay deşarj edilmesi için imkânı sağladı.
Aksaray Belediyesi ekipleri, yol, kaldırım, sıcak asfalt veya orta refüj gibi üst yapı yatırımları yapmadan önce yatırımın yapılacağı alanın öncelikle altyapı eksikliğini tamamlıyor. Belirli bir plan dâhilinde yapılan bu iş planı sayesinde yatırımların kullanım süresi uzarken vatandaşlara da kesintisiz hizmet sağlanmış oluyor. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı