Sektörün sorunları konuşuldu

Sektörün sorunları konuşuldu

TEKSTİL SEKTÖRÜNÜN TEMSİLCİLERİ ZİRVE’DE BİR ARAYA GELDİ

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından düzenlenen Tekstil Zirvesinde, kentte faaliyet gösteren sektör temsilcileri bir araya geldi.
Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, İŞKUR İl Müdürü Mahmut Akkuş, Organize Sanayi Bölge (OSB) Müdürü Ayhan Ermiş ve beraberindekilerin katılım gösterdiği zirvede sektörün sorunları ve çözüm önerileri dile getirildi.
‘AKSARAY HIZLA BÜYÜYEN
TEKSTİL DEVİ İLLERİ ARASINDA’
Zirvenin sektör adına olumlu geçtiğini ve yeni bir platformun kurulduğunu dile getiren ATSO Başkanı Göktaş, yaptığı açıklama da “Aksaray’da faaliyet gösteren tekstil firmalarımızın yetkilileri ile zirvede bir araya gelerek sektörün içinde bulunduğu durumu ve ihtiyaçlarını aynı zamanda beklentilerini görüşerek çözüm yollarını bulmaya çalıştık. Türkiye’de özellikle İstanbul, Bursa, Gebze gibi sanayi şehirlerinde yaşanan yoğunluk ve doluluk yeni yatırımcıları alternatif yollara sevk ederken bu alternatiflerin başında da Aksaray gelmektedir. Bugün Aksaray Türkiye’nin hızla büyüyen tekstil devi illerinden olmaktadır. Dünya markaları şehrimize yatırım yapmakta olup onlarla birlikte özellikle fason üretim yapan tekstil firmaları da şehrimize yönelmektedir.”
‘SORUNLAR DAHA KISA
SÜREDE TESPİT EDİLECEK’
Başkan Göktaş, sektörün en önemli sorununun kalifiye eleman bulmak olduğunu belirtti.  Bununla ilgili olarak TOBB Meslek Lisesinde Tekstil Bölümünün açıldığını söyleyen Göktaş, “ Valimiz ihtiyaç olması durumunda diğer meslek liselerinde de tekstil üzerine bölümler açılması için çalışmalar yapacağını belirtti. Ayrıca yine yaptığımız zirve de tekstil üreticileri platformu kurarak Valimizin oluruyla ATSO Başkan Yardımcımız Ahmet Kulak’ı platformun başkanı olarak belirledik. Bu platform sektör temsilcileri ile sık sık bir araya gelecek sorunlarını, taleplerini dinleyecek ve bizimle birlikte ilgili kurum ve kuruluşlara ileteceklerdir. Platform işin mutfağında olacağından dolayı sorunlar daha kısa sürede tespit edilecek ve çözümü de aynı hızda gerçekleşecektir” dedi. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı