Sempozyumda Aksaray’ın tüm özellikleri konuşuluyor

Sempozyumda Aksaray’ın tüm özellikleri konuşuluyor

“4. Uluslararası Aksaray Sempozyumu”nun ikinci gününde Aksaray’ın geçmişten günümüze kültür, sanat, tasavvuf, edebiyat, tarım, sanayi ve ekonomik durumuna ilişkin, bilim insanları sunumlarını gerçekleştirdi.
 
ASÜ Dr. Öğr. Üyesi Fadime Şimşek İşliyen Başkanlığındaki “Aksaray’da Kültür ve Sanat” temalı sabah oturumuna Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin de izleyici olarak katıldı. Programda “Dünden Bugüne Aksaray İl Halk Kütüphanesi, “Aksaray İl Halk Kütüphanesi’nin Mimari Özellikleri ve Önemi,” “Oyun ve Oyuncağın Kültür Aktarımındaki Rolü” ve “Ebuzziya Tevfik’in Yaşamı, Konya’ya Sürgünü ve Tiyatroculuğu” başlıklı sunumlar yapıldı.
 
İkinci gün sunumları, gün boyunca ve eş zamanlı oturumlar halinde, farklı salonlarda ve farklı konularla devam etti. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı