Şimdi dayanışma vakti!

Şimdi dayanışma vakti!

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Korona virüsü(KOVİD-19) ile ilgili tedbirli bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Her gün yaklaşık 20 aileye yardım ulaştıran dernek yetkilileri, virüsün küresel boyut kazanması ile birlikte yardım talebinin kat kat arttığını belirttiler. 
Konu ile ilgili açıklama yapan Aksaray İHH Başkanı Şenol Korkmaz, başta büyük fedakarlık içinde çalışan sağlık çalışanları olmak üzere bu zorlu süreçte gayret eden tüm çalışanlara kolaylıklar dileyerek sözlerine başladı. Korkmaz, Korona virüsü gündeme gelir gelmez, genel merkezin alarm durumuna geçtiğini ve ulusal ve uluslararası yardım stratejisinde köklü bir değişikliğe gittiğini söyledi. Ramazan ayında 135 ülkede yapılması planlanan insani yardım çalışmalarının virüsten dolayı Türkiye ile birlikte İdlib, Yemen, Doğu Türkistan, Irak, Libya ve Filistin'le sınırlandırıldığı kararı çıktığını belirten Korkmaz, bir hafta önce #ŞimdiDayanışmaVakti sloganı ile Türkiye genelinde bir Yardımlaşma ve Dayanışma çalışması ile kampanya başlatıldığını ifade etti. 
İHH Başkanı Korkmaz an itibariyle İHH Acil Yardım çalışmalarını şöyle sıraladı:
📍10.000.000 ₺ Nakdi yardım
📍100.000 Gıda Kolisi
📍10.000 Hijyen Paketi
DAYANIŞMA RUHU
Yardım önceliğinin gündelik işlere giderken işsiz kalan kardeşlerimiz ve yetim aileler olacağını bildiren Korkmaz, İHH Genel Başkanı Av Bülent Yıldırım'ın mesajını da aktardı: “Yıllardır Türkiye'nin yani sizlerin destekleriyle 135’in üzerinde ülke ve bölgede çalışmalar yapıyoruz. Şu anda Türkiye zor durumda. Türkiye’deki bu durum geçene kadar 135 ülke ve bölgedeki çalışmalarımızı Ramazan çalışmaları da dahil olmak üzere kriz bölgeleri hariç (İdlib, Irak Yemen, Libya, Doğu Türkistan, Filistin) büyük bir kısmı Türkiye’de olmak üzere yardımlarımızı gerçekleştireceğiz. Siz de başta yakınlarınız olmak üzere, çevrenizde gündelik işlere gidip işinden olan kardeşlerimize destek verebilirsiniz. Milletçe dayanışma ruhuyla bugünleri de atlatacağız.İHH olarak ilk etapta 10 milyon nakit, 100bin aileye gıda kumanyası ve 10bin aileye hijyen paketi vereceğiz" dedi.
 
MİLLİ DAYANIŞMA KAMPANYASI 
Kampanyadan iki gün sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın milli dayanışma çağrısı ile Vefa Sosyal Destek Grubu koordinesinde dağıtılma kararı alındığını belirten İHH Aksaray Şube Başkanı Şenol Korkmaz, İçişleri Bakanlığının genelgesi ile İHH'nın VSDG yasal üyesi olduğunu sözlerine ekledi. 
 
AKSARAY YARDIMLARI
İHH Başkanı Şenol Korkmaz, Aksaray'da 30 aileye 1000₺ nakdi yardım, 600 aileye gıda kolisi dağıtımına başlayacaklarını bildirdi. Yardım alacak ailelerin belirlendiğini belirten Korkmaz, yukarıda belirtilen yardımların gelecek bağışlarla daha da artmasını, daha fazla aileyi mutlu etmek istediklerini vurguladı. 
Yardım etmek isteyen hayırseverlerin İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Merkez hesaplarına havale/EFT yapabileceklerini veya TURKIYE yazıp 3072ye mesaj göndererek 5₺ bağışlayabileceklerini söyledi. Detaylı bilgi için 05426572862 nolu telefonun aranabileceği ifade edildi.(Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı