Sınıf Atık Getirme Merkezi ile tasarruf sağlanacak

Sınıf Atık Getirme Merkezi ile tasarruf sağlanacak

Aksaray’da geri dönüşüm maddelerinin ekonomiye kazandırılması için belediye tarafından hayata geçirilen 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’nin inşaat çalışmaları devam ediyor.  
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi’ ile israfın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanması hedefleniyor. İnşaat çalışmaları devam eden 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi hizmete açıldığında il merkezindeki çöpler içerisindeki cam, kağıt, metal, tekstil, bitkisel atık yağ, pil, elektronik atık gibi tüm geri dönüşüm sağlayabilecek malzemelerin il merkezinde konuşlandırılan konteynerlerden alınarak burada ayrıştırılıp geri dönüşüm atık merkezine verilmesini sağlayan bir sistem kurulmuş oluyor. Böylece Çevre ve Şehircilik Bakanlığının geliştirdiği Sıfır Atık Projesi’ne de ciddi bir katkı sağlamış olunacak. Belediye Başkanı Evren Dinçer, 4.5 milyon TL değerindeki bu yatırımın 2 milyon gibi büyük bir bütçenin Çevre ve Şehircilik Bakanlığından desteklenmesini sağladı.  (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı