​‘Siper et gövdeni dursun bu hayasızca akın’

​‘Siper et gövdeni dursun bu hayasızca akın’


Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, 15 Temmuz ihanetinin 3.yılında yazılı basın açıklaması yaptı.


Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, 15 Temmuz ihanetinin 3.yılında yazılı basın açıklaması yaptı.  ATSO Başkanı Göktaş; “Ülkemizin tarihi boyunca gördüğü en büyük ihanet girişimi olan 15 Temmuz’un 3. Yılına girmiş bulunuyoruz. 2016 Yılının temmuz ayında dünya tarihinde ender görülen ihanet girişiminde bu milletin ekmeğini yemiş insanlar kendi milletinin üzerine tankları sürmüş, bombalar yağdırmış ve kurşunlar sıkmıştır. Türkiye'nin hainlere karşı verdiği 15 Temmuz mücadelesinde kahraman 251 kişi insanımız şehit olmuş, 2196 kahraman vatandaşımız ise yaralanmıştır. Büyük Türk Milleti yapılan bu darbe girişimi karşısındaki kararlı direnişiyle dış aktörlerin oyununu bozarken İslam dünyası için de bir umut ışığı olduğunu göstermiştir. Aziz milletimiz gurur duyulan tarihinden gelen sağduyusu ve feraseti ile, o gece bu büyük ihaneti püskürtmeyi başarmıştır.
Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un da söylemiş olduğu gibi, ‘Arkadaş yurduma alçakları uğratma sakın, siper et gövdeni dursun bu hayasızca akın’ şuuruyla milletimiz hareket etmiş, tankların, kurşunların, ağır silahların, tüfeklerin, bombaların ve gözü dönmüş canilerin karşısında göğüslerini siper etmekten bir an bile tereddüt etmemiştir.  Hep birlikte kenetlenerek vatanına, milletine ve bayrağına sahip çıkan milletimizle ne kadar gurur duysak azdır. Hiç kuşku yok ki şanlı tarihimize yakışır bir mücadele veren milletimizin, 15 Temmuz direnişi de tarihe altın harflerle yazılacaktır.  Bu duygu ve düşüncelerimiz ile 15 Temmuz gecesi şehit düşen kahraman vatandaşlarımıza, güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli aileleri başta olmak üzere aziz milletimize başsağlığı, gazilerimize Aksaray İş Dünyası olarak hayırlı ömürler dilerim” Dedi. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı