‘Sivil toplum kuruluşları ile sürekli istişare halindeyiz’

‘Sivil toplum kuruluşları ile sürekli istişare halindeyiz’

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile her ay düzenlenen istişare ve değerlendirme toplantısında konuştu. 

Dinçer, sivil toplum kuruluşlarının dinamiklerini bildiğini ve kurumlarla sürekli istişare içinde bulunduğunu söyledi.
 
Piramit Kafede geçekleşen değerlendirme ve istişare toplantısına Aksaray’da faaliyet sürdüren 92 sivil toplum örgüt temsilcisi katıldı. Toplantıda STK’lar kendi sorumluluk alanlarında üstelendikleri görev ve yürüttükleri faaliyetlerden bahsettiler.
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Sivil Toplum Platformu Başkanı Eyüp Dağdaş, toplantıya ev sahipliği yaptığı için Belediye Başkanı Evren Dinçer’e teşekkür etti. STK’ların şehir ve ülke gündemine dair ihtiyaçlarını ve çözüm arayışı içeresinde faaliyet yürüttüğünü söyleyen Platform Başkanı Eyüp Dağdaş, “Bugün gelinen noktaya baktığımızda STK’ların şehrimizdeki birlikteliği gün geçtikçe arttı. Burada Aksaray’ın birlik ve beraberliği kazandı. Bu birlikteliğin neticesinde önemli görevler ifa ettik ve birliktelikte emeği olan temsilci arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.
 
Dinçer, STK’ların günümüzde olumlu sosyal değişimlerde önemli bir aktör olduğunu söyledi. STK’ların birlik ve berberlik içerisinde olmasıyla şehir ve ülke menfaatlerinde etkin rol aldığını ifade eden Dinçer, “Sivil Toplum Kuruluşlarının toplum içinde yeri ve önemi zaten biliyoruz. Bizlere her konuda destek oldunuz, teşekkür ediyorum hepinize. Biz STK’lar ile sürekli istişare halindeyiz. Sizin önerileriniz, düşünceleriniz, görüşleriniz bizler için her zaman önemli. Bu doğrultuda çalışmamızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.
 
Toplantının son bölümünde STK temsilcileri, değerlendirme toplantısı ile görüş beyanında bulundular. Talep ve önerilerini dile getirdiler. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı