Sokak hayvanlarına mama kumbarası

Sokak hayvanlarına mama kumbarası

GENÇLER MAMA KUMBARASINDA BİRİKEN PARA İLE  SOKAK HAYVANLARINA UMUT OLUYOR

Aksaray’da yaşayan Simge Atasoy ve Büşra Alav isimli iki öğrenci, sanal ortam üzerinden oluşturdukları ‘Mama Kumbarası’ projesi ile sokak hayvanlarına umut oluyorlar. İnternet üzerinden link ile erişim sağlanan kumbaraya herkes mama ücreti bağışlayabilirken belirli bir kiloya ulaşan mamalar gençler sayesinde sokak hayvanlarıyla buluşturuluyor. Proje sadece Aksaray Merkezle sınırlı kalmayıp köy ve kasabalardaki sokak hayvanlarına da ulaşım sağlıyor.
‘PROJEMİZ KISA SÜREDE
BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ’
Sosyal medya üzerinden mama kumbaralarına destek beklediklerini aktaran Atasoy, “Bizler Aksaray’da sokak hayvanları için çabalayan bir avuç gönüllüyüz. Hayvan severlerden gelen bağışlarla besleme, tedavi ve kısırlaştırma yapıyoruz.  Mama kumbarasını ilk oluşturduğum günlerde büyük bir destek göreceğimi beklemiyordum. Site içerisinde kilosu 3 TL’ye olan mama da var 8 TL olanda.  Arkadaşlarım ve sosyal medya sayesinde sesimizi duyurabildiğimiz kadarıyla kumbaramız doluyor. Bağışçılarımız istedikleri tutarda bağış yapabiliyor” dedi.
‘HERKESTEN DESTEK BEKLİYORUZ’
Doğadaki yaşam alanlarının sadece insanlara ait olmadığını belirten Atasoy, “Bağışlarla toplanan kedi ve köpek mamaları belirli bir kiloya ulaştıktan sonra kargo ile bize ulaşıyor. Bizlerde mamaları sokak hayvanlarının çoğunlukta olduğu bölgelere bırakıyoruz. Sadece şehir merkezi ile sınırlı kalmayıp gidebildiğimiz köy ve beldelere de mama dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Destek olmak isteyen herkes sosyal medya hesaplarımızdan bizlerle iletişime geçebilir” diye konuştu.
‘SOKAK HAYVANLARININ YANINDAYIZ’
Yaptıkları proje ile farkındalık oluşturmak istediklerini belirten Alav ise, “Sokakta yaşayan sevimli dostlarımızın yaralarını sarmak, başlarını okşamak bana çok keyif veriyor. Başlattığımız ‘Mama Kumbarası’ projesi ile birlikte birçok sokak hayvanına yardımcı oluyoruz. Artık bizleri tanıyorlar ve gördükleri zaman mutlu oluyorlar. Arkadaş grubumuz ile birlikte şehrin belirli noktalarına dağılıyoruz. Gücümüzün yettiği kadar elimizden geldiğince sokak hayvanlarının yanındayız. Bu doğada onlarında yaşama hakkı var. Ben bu tarz uygulamalarda birlikten kuvvet doğacağını düşünüyorum. Doğayı ve hayvanları seven herkesten kumbaramıza destek olmasını bekliyorum” ifadelerini kullandı. Foto-Haber: Erdi ULUKAYA

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı