Sokak hayvanlarına vefa hareketi

Sokak hayvanlarına vefa hareketi

GENÇLİK MECLİSİ ETKİNLİKLERİNE DEVAM EDİYOR

Aksaray Valiliği tarafından oluşturulan ve tamamen gönüllü gençlerden oluşan Aksaray Gençlik Meclisi’nin faaliyetleri devam ediyor. Gençlik Meclisi Gençleri, bütün canlıların aynı doğayı paylaştığını belirterek sokak hayvanları ve kuşlar için gerçekleştirdiği çeşitli projelerle herkese örnek oluyor. Gençlik Meclisi gençleri, yüksek katlı yapılar arasında yaşam alanı bulmakta güçlük çeken kuşlar için ağaçlara kuş evleri asarak, sokak hayvanları için doğaya yem bıraktı.
Kuşlara soğuktan korunabilecekleri sımsıcak bir yuva armağan ettikleri için çok mutlu olduklarını söyleyen gençler, kışın kuşların ve sokak hayvanlarının aç kalmaması için yuvaların bulunduğu bölgelere düzenli olarak yem bırakacaklarını belirttiler. Gençlik Meclisi Sağlık, Çevre ve Spor ekibi üyesi Yüksel Nur Sevinç, kuşların ve sokak hayvanlarının kış günlerinde yardıma muhtaç hale geldiklerini ve onlara ellerinden geldiğince yardım edebildikleri için Gençlik Meclis’i olarak mutluluk duyduklarını söyledi.
Aksaray’da birçok kuş, kedi, köpeğin bulunduğunu ve bu sokak hayvanlarının kış günlerinde barınma, beslenme gibi sorunlarla karşı karşıya kaldığını belirten Sevinç, Gençlik Meclisi olarak sokak hayvanlarına yönelik etkinliklerinin devam edeceğini ifade etti.
“HERKESE ÖRNEK OLMAK İSTİYORUZ”
Kuş yuvalarını belirlere noktalara astıklarını ve çeşitli bölgelere mama dağıtımı gerçekleştirdiklerini aktaran Sevinç, şöyle konuştu: “Arkadaşlarımızla birlikte kuş evlerimizi astık ve mama dağıtımımızı gerçekleştirdik. Bizler Gençlik Meclisi gençleri olarak, sevimli dostlarımıza yardımcı olmak, onların hayatını kolaylaştırmak için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz. Kuş evlerini kuşların çoğunlukta olduğu bölgelere astık. Çeşitli bölgelerde mama dağıtımı gerçekleştirdik. Bizler gençler olarak bu şekilde farkındalık oluşturmak ve herkese örnek olmak istiyoruz. Gençler olarak elimizi taşın altına koyuyoruz, sadece insanlar için değil doğamızı paylaştığımız bütün canlılar için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz”. Foto-Haber: Erdi ULUKAYA

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı