‘Sosyal mesafe var,gönüllerde mesafe yok’

‘Sosyal mesafe var,gönüllerde mesafe yok’

Sağlık Bakanlığı’nın Korona virüs tedbirleri çerçevesinde sosyal mesafenin önemine dikkat çeken AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, içinde bulunduğumuz süreci “Sosyal mesafe var, gönülden gönüle mesafe yok” sözleriyle özetledi.
‘BU SÜREÇ CİDDİYE ALINMALI’
Bu sürecin ciddiye alınarak tokalaşma ve sarılmaya şimdilik ara verilmesini tavsiye eden Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Sevgisini, muhabbetini dokunarak göstermeyi seven bir milletiz. Bu doğru, ama içinde bulunduğumuz süreç buna bir süre ara vermemizi zorunlu kılıyor. İçinde bulunduğumuz süreç, ruhen sımsıkı sarılmayı, ancak bedenen mesafe koymayı gerektiren bir dönem” dedi.
Korona virüsle mücadele kapsamında devletin aldığı önlemlere karşı vatandaşları hassasiyet göstermeye çağıran Başkan Altınsoy, salgınla mücadelede bireysel tedbirlerin çok önemli olduğunu vurguladı.
‘SOSYAL MESAFE
KURALINA UYALIM’
Her vatandaşın kişisel tedbirleri uygulamaya koyması, özellikle el yüz temizliğine dikkat ederek sosyal mesafe kuralına uyulması halinde zorlu günleri çok daha kolay aşacaklarını dile getiren Altınsoy, “Zorunlu durumlar dışında evde kalmamız hem kişisel hem toplum sağlığı açısından büyük önem taşıyor. Şu anda tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de salgına karşı topyekûn bir mücadele içindeyiz. Devletimiz gereken önlemleri alıp virüse karşı vatandaşlarını korumaya çalışıyor. Vatandaşlar olarak biz de bu süreçte üzerimize düşeni fazlasıyla yerine getirmek zorundayız. Özellikle sağlık kurumlarının üzerindeki yükü hafifletmeliyiz. Hayati olmayan sağlık sorunlarımıza, mümkün olduğu kadar aile hekimleri vasıtasıyla çözüm aramalıyız. Salgın hastalık dönemlerinde hastane ortamlarının virüs bulaşması açısından çok daha tehlikeli alanlar olduğunu bilmeliyiz” dedi.
Virüsün yol açtığı hastalık belirtileri konusunda da bilgi veren AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Yüksek ateş, kuru öksürük, nefes darlığı çeken vatandaşlarımız Sağlık Bakanlığı’mızın Alo 184 hattını arayarak, yetkililerin talimatları doğrultusunda sağlık kuruluşlarına başvurmalı” diye konuştu.
Virüs salgınının ekonomide oluşturduğu olumsuz etkilere karşı alınan önlemlere de yer veren Başkan Hüseyin Altınsoy, “AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı İstikrar ve Güven Kalkanı paketiyle, istihdam kaybının önüne geçilecek. Salgınının etkilerini azaltmak için hükümetimiz toplamda 100 milyar liralık bir kaynak setini devreye aldı. Önlem paketi sayesinde virüsün ekonomiye olumsuz etkilerini en az hasarla atlatacağımıza inanıyorum. Hiçbir virüs Türkiye’den, Türk milletinin birliğinden, beraberliğinden, kardeşliğinden, aldığımız ve alacağımız tedbirlerden daha büyük ve güçlü değildir” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı