‘Sosyal ve kültürel etkinlikler  öğrenmenin birer parçasıdır’

‘Sosyal ve kültürel etkinlikler   öğrenmenin birer parçasıdır’

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, sosyal ve kültürel etkinliklerin öğrenmenin önemli birer parçası olduğunu, kampüste bu etkinlikleri nicelik ve nitelik olarak geliştirmeye gayret gösterdiklerini söyledi.

ASÜ’de, farklı birimlerde görev yapan akademisyenlerle sabah kahvaltısında bir araya gelen Rektör Şahin, eğitim-öğretim faaliyetlerinin sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle desteklendiğini ve her yıl etkinlik çeşitliliğini arttırdıklarını belirtti. Öğrencilerin, seçtikleri akademik alana dair eğitimler aldıklarını ancak bunun tek başına yetmeyeceğini dile getiren Şahin, “Teknoloji, hayata bakış açıları, yorumlama biçimleri, anlamlandırma zeminleri her geçen gün değişiyor. Biz, tüm bu değişim süreçlerinde öğrencilerimizi farklı ilgi alanlarıyla tanıştırmaya gayret ediyoruz. Bunu da sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle sağlıyoruz. Müzik, resim, edebiyat, el sanatları, geziler, sportif müsabakalar… Her birisi hem zamanı değerli kılan hem de öğrenmeyi geliştiren unsurlardır. Etkinliklerimizi planlarken kıymetli akademisyenlerimizle de belirli aralıklarla bir araya geliyor ve istişarelerde bulunuyoruz. Ortak akıl, bizim çalışma prensiplerimizin temelinde yer almaktadır” dedi.

Kahvaltı, bahar döneminde yapılması planlanan kültürel etkinlikler ve bu etkinliklere dair önerilerin alınmasıyla devam etti. (Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
ev yemekleri simit cafe flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası