“Spor yapanlar enerjilerini doğru ve hayırlı işlere harcar”

“Spor yapanlar enerjilerini doğru ve hayırlı işlere harcar”

VALİ ALİ MANTI ŞAMPİYONALARDA DERECEYE GİREN SPORCULARLA BULUŞTU

Aksaray Valisi Ali Mantı, Şampiyonalarda dereceye giren 15 sporcuyu makamında kabul etti. Çeşitli spor dallarında gerçekleştirilen Dünya ve Türkiye Şampiyonalarında dereceye giren 15 sporcu ve Aksaray Gençlik Spor İl Müdürü Cüneyt Alkan, Aksaray Valisi Ali Mantı’yı ziyaret etti.
Aksaray Valisi Ali Mantı; “Spordaki başarılar bizleri hem Aksaray hem de ülke olarak gururlandırıyor. Özellikle sizlerin yoğun gayretleriyle buralara gelmeniz, ayrıca bir önem arz ediyor. Sizleri yetiştiren annelerinize, babalarınıza, hocalarınıza teşekkür ediyorum. İnşallah bu başarılarınızın bundan sonrada devam edeceğini ilk güne göre artarak bu başarılarınızı sürdüreceğinize inanıyorum hepinize çok teşekkür ediyorum. Sporun içindesiniz. Spor yapan insan diğer insanların maruz kaldığı kötülüklerden, yanlış işlerden uzak durur. Çünkü enerjisini doğru ve hayırlı işlere harcarlar. Dolayısıyla ben sporcuların meslek hayatım boyunca da, özel hayatım boyunca da kolay kolay kötü işlerle uğraştıklarını görmedim. Sporcularımız genelde ahlaklı zeki, işini düzgün yapan, okulunda başarılı ailesi ve sosyal çevresiyle münasebetlerini iyi tutan çocuklarımız, kardeşlerimizdir. Bunun için spora çok önem vermemiz lazım. Ülkemizde spora çok büyük yatırımlar yapıldı. İnşallah bu yatırımlarda daha da artacak. Biz sporcuları ve sporcu ruhlu insanları artırdığımızda toplumdaki bütün kötülükler önlenecek, bir de onun ötesinde sağlıklı kalacağız, beynimiz dinç kalacaktır. Bende zamanında biraz spor yapmış bir kişi olarak halen futbol, koşu ve yüzme faaliyetlerine devam ediyorum. Emsallerime göre kafam, yüreğim ve bileğim biraz daha dinç bu dinçliğimi de spora borçluyum. Bu vesileyle vali yardımcımıza, gençlik spor müdürümüze, hocalarımıza, sizlere emeği ve katkısı bulunan herkese teşekkür ediyorum. Başarınızın devamını diliyorum.  İnşallah ileriki günlerde yine böyle başarılı bir şekilde güzel işler yaparsınız. Güzelliklerle bir araya geliriz. Aksaray’ı böyle güzel şeylerle ülkemize, milletimize, toplumumuza tanıtırız.” dedi. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon