Su kullanımına dikkat çekmek için bir araya geldiler

Su kullanımına dikkat çekmek  için bir araya geldiler

ALTI ÜLKEDEN 30 ÖĞRENCİ “SIFIR GÜNÜ” KAPSAMINDA ASÜ’DE BULUŞTU

Erasmus Gençlik Değişim Programı kapsamında düzenlenen “Sıfır Günü” etkinliği kapsamında, içerisinde Türkiye’nin de bulunduğu altı ülkeden 30 öğrenci Aksaray Üniversitesinde (ASÜ) buluştu. Azalan temiz su kaynaklarına ve küresel su kirliliğine uluslararası ölçekte dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinliğin bir bölümde öğrenciler, Rektör Şahin’le bir araya geldi.
ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, dünyada su kaynaklarıyla alakalı ciddi sorunlar olduğunu belirterek, herkesin kısıtlı kaynakları kullanırken çok daha dikkatli davranma mecburiyeti olduğunu söyledi.
Burada kısa bir konuşma yapan Prof. Yusuf Şahin, “Çok gezen mi çok bilir, çok okuyan mı çok bilir?” sorusundan yola çıkarak, “Kanaatimiz o dur ki; çok gezen de çok okuyan da çok bilir. Proje çerçevesinde öğrencilerimizin geziyor olması aynı zamanda çok şey de öğreniyor oldukları anlamına geliyor. Zaten hayat, farklı olanları tanımak, onlarla yaşamak, onları anlamak ve birlikte güzel işler çıkarmaktır ve bu durum hayatta başarının da anahtarlarından birisidir. Erasmus ve benzeri organizasyonlar bu imkânları sağlar” dedi.
 Öğrencilerin odaklandıkları su konusunun çok önemli olduğunun altını çizen Rektör Şahin, şöyle devam etti: “Hayat dört şey üzerine kuruludur ve bunlardan birisi de sudur. Dünyada su kaynaklarıyla ilgili ciddi sorunlar var. Aksaray, Türkiye’nin en kurak beş şehrinden birisidir. Sizlerin bu proje çerçevesinde bizlere sunacağı fikirler ve tecrübe paylaşımları çok kıymetli. Başta su olmak üzere, kısıtlı kaynakları kullanırken herkesin daha dikkatli davranma mecburiyeti var.”
 Yapılan kısa konuşmanın ardından katılımcı öğrenciler, kendi ülkelerinin kültürünü yansıtan şarkılardan örnekler sundu. Türkiye, İtalya, İspanya, Romanya, Makedonya ve Litvanya’dan öğrencilerin yer aldığı organizasyon, ana temaya dair farkındalık çalışmaları, broşürler ve kısa bir tiyatro gösterisi ile tamamlandı.(Haber Bülteni)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Gündem

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
oley ozon korona covid 19 sanitasyon sterilizasyon ozon cihazı flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası Albatros Global tedarikçi portalı