‘Sürdürülebilir kalkınmanın en önemli bileşeni; eğitimdir’

‘Sürdürülebilir kalkınmanın en önemli bileşeni; eğitimdir’

Aksaray Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Yılmaz, Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen “Kavramların Derinliğinden, Değerlerin Bütünlüğüne” konulu eğitim seminerleri çerçevesinde öğretmenlerle ve öğrencilerle buluştu. Yozgat Bozok Salonunda gerçekleşen eğitim seminerlerinde Profesör Yılmaz “Değerlerin Hayata Yansıması ve Benimsenmesi: Eğitim Boyutu” başlığında sunum gerçekleştirdi. İki gün süren etkinlikler boyunca Bozok Üniversitesinden Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Dr. Fikret Yılmaz, Dr. Öğretim Üyesi Ejder Çelik, Dr. Öğretim Üyesi Recep Temel ve Dr. Öğretim Üyesi Enes Akyüz, değerlerin kavram, felsefi ve geçmişten günümüze karşılığı üzerine sunumlar yaptı. Programda eğitim seminerleri sonrasında katılımcı öğretmenlerle proje atölyesi etkinlikleri gerçekleştirildi. Öğretmenler, grup çalışması ile frekans aralığı yüksek olan değer başlıkları üzerinden proje planlaması gerçekleştirdiler ve bunları programın sonunda sundular. Yozgat İl Milli Müdürü Yusuf Yazıcı tarafından program sonunda katılımcılara sertifika ve eğitimde katkıda bulunan eğitimcilere teşekkür belgesi verildi.
Program kapsamındaProfesör Yılmaz, Yozgat Şehitler Fen Lisesinin öğrencileri ve öğretmenleriyle Hayri İnal Konağında buluşarak, “Modern Teknoloji Ekseninde Değerlerimiz” isimli bir söyleşi gerçekleştirdi. Nomofobi, kuşaklar, değer-erdem ilişkisi gibi kavramları sorgulayarak söyleşisine başlayan Profesör Yılmaz şu konulara değindi; “Sürdürülebilir kalkınmanın en önemli bileşeni; eğitimdir.”dedi. (Haber Merkezi)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Kategorideki Diğer Haberler

E - Gazete

Video Galeri

Aksaray Hava Durumu

ANKARA

Yazarlar

Arşivde Ara

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon